Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.08.2019 16:19
RoboCop
736V

RoboCop musi szukać reżysera. Neill Blomkamp zrezygnował z produkcji

Złe wieści dla widzów wyczekujących na nowego „RoboCopa”. Neill Blomkamp nie zajmie się przygotowaniem produkcji. Reżyser oficjalnie potwierdził wiadomość i przedstawił zaskakujący powód rezygnacji z prac nad uznaną marką.

W lipcu ubiegłego roku oficjalnie potwierdzono wiadomość, na którą czekali fani Robocopa od dawna. Na stołku reżysera „RoboCop Returns” miał zasiąść Neill Blomkamp – reżyser stworzył świetny „Dystrykt 9”. Twórca zapowiedział powrót do korzeni serii i w tym wypadku nie były to wyłącznie słowa.

W produkcję byli zaangażowani Ed Neumeier i Michael Miner – scenarzyści pierwszego „RoboCopa”, do którego miał właśnie odwoływać się „RoboCop Returns”. Ideą było stworzenie opowieści na wzór kontynuacji pierwszej odsłony – już wiele lat temu pojawiła się ta koncepcja, ale nigdy nie została zrealizowana.

Niestety, Neill Blomkamp potwierdził dzisiaj, że nie zajmie się produkcją. Powód? Twórca aktualnie znajduje się na planie horroru/thrillera i MGM nie zamierza czekać na zakończenie prac nad przygodą.

Jest to bardzo dziwna sytuacja, ponieważ możemy podejrzewać, że MGM chce już wkrótce rozpocząć produkcję filmu... W tej sytuacji wytwórnia może posiadać rezerwowego reżysera, który w najbliższym czasie zajmie się zrealizowaniem opowieści.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: film Neil Blomkamp RoboCop

Nie przegap