Iza Łęcka Iza Łęcka 14.08.2019 11:38
zaginięcie ethana cartera na nintendo switch
788V

Zaginięcie Ethana Cartera ukaże się na Nintendo Switch. Ujęcia z trybu handheld robią wrażenie

Jeżeli uwielbiacie spędzać czas przed japońską konsolą, ciesząc się coraz mocniejszymi tytułami jakie są do dyspozycji, to mamy dla Was świetną wiadomość. Zaginięcie Ethana Cartera wyląduje na Nintendo Switchu. Ponownie zawitamy w Red Creek Valley.

Zaginięcie Ethana Cartera to historia, która zadebiutowała w 2014 roku. Opowiada o poszukiwaniach chłopca, których podejmuje się detektyw Paul Prospero, specjalizujący się w okultyzmie. Odkrywając makabryczną zbrodnię, przy wykorzystaniu swoich ponadnaturalnych umiejętności, detektyw odgrzebuje kolejne tajemnice miasteczka. Oprócz wciągających łamigłówek, kluczowa jest atmosfera, nastrój i nakreślenie sylwetek bohaterów.

Gra spotkała się z wyśmienitym odbiorem ze strony graczy - zdobywając prestiżową nagrodę BAFTA w kategorii Game Innovation, była też nominowana do tytułu gry roku serwisu Gamespot, sprzedała się w ilości ponad miliona kopii.

Od 15 sierpnia również gracze Nintendo Switch będą mogli zanurzyć się w tajemnicach Red Creek Valley. Gra wystartuje w cyfrowej dystrybucji. 

Zaginięcie Ethana Cartera będzie pierwszą produkcją spod ręki Adriana Chmielarza, założyciela The Astronauts, która trafi na Nintendo Switch:

„To zawsze niesamowite zrobić coś po raz pierwszy, dlatego nie możemy doczekać się opinii graczy. Switch jest kompletnie inną platformą od poprzednich konsol Nintendo, ale wydaje się bardzo dobrze pasować do Zaginięcia Ethana Cartera. Zwiedzanie Red Creek Valley pod kocem nigdy nie było tak wygodne. I niepokojące.”

Wersję gry na Nintendo Switch stworzyły studia The Astronauts oraz SPIN Software. Jak podkreśla Andrzej Poznański, Lead Tech Artist z The Astronauts:

„Przeniesienie gry na nową wersję Unreal Engine było wyzwaniem, a wiele części kodu trzeba było napisać od nowa, ale było warto.”

Poniżej możecie sprawdzić jak prezentują poszczególne ujęcia z Nintendo Switch w trybie handheldowym. 

zaginięcie ethana cartera na switch 1

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: SPIN Software The Astronauts zaginięcie Ethana Cartera