Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2019 19:42
Brave Father Online Our Story of Final Fantasy XIV
650V

Brave Father Online opowiada prawdziwą historię miłości do rodziny i Final Fantasy

Film „Brave Father Online: Our Story of Final Fantasy XIV” może okazać się jedną z najciekawszych produkcji dla fanów elektronicznej rozgrywki. Twórcy pokazują relacje ojca i syna, którzy lata temu ogrywali wspólnie kolejne historie od Square Enix, ale przez nawał obowiązków, ich relacja została zniszczona.

Film „Brave Father Online: Our Story of Final Fantasy XIV” został stworzony na podstawie prawdziwej historii i jest to adaptacja serialu „Final Fantasy XIV: Dad of Light”. Twórcy postanowili opowiedzieć historię rodziny, której członkowie wychowali się na serii Final Fantasy.

Jednym z głównych bohaterów historii jest Akira – ojciec rodziny zatracił się w pogoni za pracą, jest nieobecny dla swoich dzieci i to typowy przykład japońskiego pracoholika. Mężczyzna niespodziewanie trafia na emeryturę, która wpłynie na życie jego najbliższych. Jego syn Akio doskonale pamięta, jak w dzieciństwie ogrywał z rodzicem kolejne części Final Fantasy i postanawia kupić tacie PlayStation 4 z Final Fantasy XIV.

Akira na początku nie jest zainteresowany, ale dość szybko wkręca się w sieciową produkcję, gdzie podczas jednej z misji zostaje uratowany przez swojego syna... I następnie dwóch graczy wyrusza wspólnie na kolejne przygody.

Cała produkcja to bardzo ciekawy projekt, ponieważ podczas produkcji współpracowano ze Square Enix. Twórcy gry stworzyli specjalny serwer, na którym bohaterowie mogli odgrywać sceny – część filmu to po prostu odpicowany gameplay z Final Fantasy XIV.

Oczywiście podczas kreowania obrazu wykorzystano pewne sztuczki – gracze tak naprawdę znajdowali się w specjalnym biurze, gdzie twórcy mogli zadbać o przedstawienie odpowiednich scen dzięki kontrolowaniu całego zespołu.

„Brave Father Online: Our Story of Final Fantasy XIV” jest bez wątpienia sporą ciekawostką, która pokazuje, jak ważną rolę w świecie odgrywają gry – nawet jeśli taki scenariusz mógł powstać pewnie wyłącznie w Japonii.

Sprawdźcie również na naszym portalu:

Źródło: https://www.engadget.com/2019/08/13/brave-father-online-final-fantasy-xiv-movie/

Tagi: Brave Father Online Brave Father Online: Our Story of Final Fantasy XIV film final fantasy zwiastun