Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2019 15:59
Piłsudski Borys Szyc
712V

Piłsudski na zwiastunie. Borys Szyc jako Józef Piłsudski

Sympatycy polskich produkcji już wkrótce wybiorą się do kin na film w reżyserii Michała Rosa. Twórca postanowił przedstawić historię Józefa Piłsudskiego i w opowieści zatytułowanej „Piłsudski” główną rolę otrzymał Borys Szyc.

13 września odbędzie się premiera filmu „Piłsudski”, za który w roli reżysera oraz scenarzysty odpowiada Michał Rosa. Twórca wcześniej pracował nad między innymi filmami „Cisza”, „Rysa”, a nawet serialem „Samo życie”.

Opowieść została umiejscowiona w 1901 roku i pozwoli poznać wydarzenia od momentu, gdy Józef Piłsudski ucieknie ze szpitala psychiatrycznego i kolejny raz stanie na czele polskiego podziemia niepodległościowego:

„Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.”

W rolach głównych wystąpili: Borys Szyc (Józef Piłsudski), Magdalena Boczarska (Maria Piłsudska), Jan Marczewski (Walery Sławek), Maria Dębska (Aleksandra Szczerbińska), Józef Pawłowski (Aleksander Sulkiewicz), Tomasz Schuchardt (Aleksander Prystor), Kamil Szeptycki (Kazimierz Sosnowski), Eliza Rycembel (Wanda Juszkiewiczówna), Marcin Hycnar (Witold Jodko-Narkiewicz)

Sprawdźcie również na naszym portalu:

Źródło: YouTube.com

Tagi: borys szyc film Piłsudski zwiastun

Nie przegap