Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.08.2019 12:09
Annapurna bankructwo
615V

Annapurna na krawędzi bankructwa. Wydawca What Remains of Edith Finch w opałach

Złe wieści dla fanów nietuzinkowych, niezależnych gier. Okazuje się, że Annapurna ma poważne problemy finansowe.

Firma, która wspierała finansowo tak ciekawe projekty jak What Remains of Edith Finch, Gorogoa, Donut County czy Florence może niedługo zniknąć z rynku.

Wszystko w związku z faktem, że Annapurna Pictures, do którego należy Annapurna Interactive, stanęła na krawędzi bankructwa.

Annapurna Pictures zaangażowała się w tworzenie szeregu filmu, które okazały się niewypałami komercyjnymi (w szczególności słabo poszło ostatnim obrazom pt. "If Beale Street Could Talk,”“Destroyer oraz “Vice). Wg serwisu filmowego Deadline Annapurna Pictures stało się w związku z tym niewypłacalne i musi ogłosić bankructwo. Firma zaciągnęła w 2017 roku kredyt na 350 mln dolarów, którego nie będzie w stanie spłacić.

Niestety rodzi to również poważne konsekwencje dla Annapurna Interactive, które jest wydawcą gier (m.in. What Remains of Edith Finch). Firma w całości podlega Annapurna Pictures, więc jeśli korporacja zwinie interes, będzie to również oznaczać koniec działań Annapurna Interactive (przynajmniej w obecnej postaci).

Dopiero co w maju firma wydała Outer Wilds a lipcu What Remains of Edith Finch w wersji na Switch. Obecnie Annapurna Interactive sprawuje pieczę nad wydaniem następujących gier:

  • 12 Minutes
  • The Artful Escape
  • Due Process
  • Solar Ash Kingdom
  • Telling Lies

Polecamy:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-08-08-annapurna-exploring-bankruptcy-protection

Tagi: annapurna bankructwo What Remains of Edith Finch