Tytus Stobiński Tytus Stobiński 08.08.2019 11:28
Disney
1713V

Disney po przejęciu 21st Fox Century kasuje filmy. Sporo adaptacji gier nie ujrzy światła dziennego

Jeżeli czekacie na niektóre z filmów, jakie znajdują się w produkcji wytwórni 21st Fox Century, to możecie zostać zaskoczeni, ale sporo z nich nie ujrzy światła dziennego.

Kilka miesięcy temu doszło do przejęcia wytwórni 21st Century Fox, przez rozrastającego się kolosa filmowej braży - Disneya. Wraz z wykupem, prezes korporacji, Bob Iger poinfornował, że w firmie dojdzie do restrukturyzacji, co wydaje się zresztą dość logiczne. Jak pokazują wyniki finansowe, za 3 kwartał roku fiskalnego, wytwórnia zanotowała stratę w wysokości ponad 170 milionów dolarów. To efekt bardzo słabego przyjęcia filmu X-Men: Dark Phoenix. W analogicznym okresie rok temu, 21st Century Fox cieszyło się zyskiem o wartości 180 milionów "zielonych".

Z serii, które z całą pewnością są bezpieczne, możemy wymienić m in. "Avatara", "Obcego" i "Planetę Małp". Produkcje takie, jak planowane filmowe wersje "Assassin's Creed II", "Hitmana 2", "Dragon's Lair: The Movie", czy choćby adaptacja "The Sims" prawdopodobnie zostaną na ten moment skasowane. Z czasem zapewne usłyszymy o kolejnych produkcjach, które spotka ten sam los.

Więcej na temat kina na naszym portalu:

 

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/disney-fox-xmen-marvel-studio-losses-1203294296/

Tagi: 21st century fox Assassin's Creed avatar Disney Obcy