Iza Łęcka Iza Łęcka 07.08.2019 08:04
kevin sam w domu reboot
1256V

Kevin sam w domu reboot dla Disney+. Znamy plany dotyczące innych kultowych filmów

Koniec z corocznym zasiadaniem całą rodziną na kanapie w wigilijny wieczór, by sprawdzić jak to Kevinowi udało się pokonać nieogarniętych złodziejaszków. Teraz do akcji wkracza reboot, przygotowany specjalnie dla Disney+.

Zdecydowanie Disney bazuje na nostalgii widzów – podejmując po raz kolejny realizację kultowych filmów i seriali, stacja pragnie przykuć do swojej usługi streamingowej nowych subskrybentów. Po przejęciu w 2017 roku praw do działu filmowego i telewizyjnego 21st Century Fox, czego głównym celem było właśnie uzyskanie jeszcze większej liczby lubianych tytułów oraz marek, planowane jest zasilenie biblioteki Disney+. Oprócz wspomnianego Kevina, korporacja nabyła prawa chociażby do „Planety Małp”, „Avatara”, filmu „Obcy” czy serii „Kingsman”. Jednocześnie planuje się również restart takich tytułów familijnych jak „Noc w muzeum”, „Fałszywa dwunastka” czy „Dziennik cwaniaczka”.

„Kevin sam w domu” zadebiutował w 1990 roku, zgarniając dzięki swej popularności krocie – ponad 475 milionów dolarów na całym świecie, a dwa lata później sequel „Kevin sam w Nowym Jorku” zarobił 350 milionów dolarów. Oczywiście, produkcja kolejnego filmu z tego kochanego przez Polaków cyklu będzie musiała dostosować się do realiów XXI wieku, jednak Disney zdecydowanie celuje w markę, mając nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie platformą Disney+ oraz zyskami związanymi z rozpoczęciem dystrybucji.

Jak na razie nie zostało dokładnie określone, czy „Kevin sam w domu” będzie serialem czy filmem oraz kto zasiądzie za sterami produkcji czy wypełni listę obsady (kto zostanie Kevinem?!). Możecie jednak być pewni, że o wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Disney+ od listopada stanie do rywalizacji między innymi z Netflixem, nie można się więc dziwić, że włodarze firmy dwoją się i troją, by prezentowaną ofertę dostosować do jak największej liczby widzów na całym świecie – we wcześniejszej wiadomości informowaliśmy Was już o nowym, rozbudowanym pakiecie usług w ramach Disney+.

Polecamy również:

Źródło: https://screenrant.com/home-alone-reboot-disney-plus/

Tagi: 20th century fox Disney Disney+ Kevin sam w domu reboot