Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2019 22:00
Hongmeng OS
1460V

Huawei testuje Hongmeng OS. Nowy system może wkrótce zadebiutować

Huawei oficjalnie nie musi się już obawiać sankcji przygotowanych przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale najwidoczniej chiński producent woli dmuchać na zimne. Firma już wkrótce ma wprowadzić na rynek pierwszy smartfon z Hongmeng OS.

W czerwcu pojawiły się informacje dotyczące sporych problemów Huawei. Firma musiała zmierzyć się z zablokowaniem współpracy z amerykańskimi korporacjami, ale na szczęście dla Chińczyków – Donald Trump cofnął wcześniej wydany zakaz.

Już w tamtym czasie pojawiły się pogłoski, według których Huawei poradzi sobie z brakiem dostępu do Androida – firma chciała zaproponować klientom własny system. Już dwa miesiące temu trwały intensywne testy i najwidoczniej wszystko zmierza w ciekawym kierunku.

Huawei informowało, że nadal pracuje nad Hongmeng OS, ale propozycja miała trafić na „inne urządzenia”. Okazuje się jednak, że Chińczycy mają inne plany – dziennikarze Global Times otrzymali wiadomość o chęci wprowadzenia na rynek smartfona ze wspomnianym systemem.

Sprzęt będzie podobno dostępny jesienią i kupimy go za około 1100 zł – możemy w tej sytuacji przypuszczać, że już wkrótce odbędzie się szeroka prezentacja Hongmeng OS. W Sieci nie brakuje głosów, według których pokaz odbędzie się podczas Huawei Developer Conference 2019.

Wprowadzenie na rynek własnego systemu będzie na pewno interesującym ruchem – już wcześniej pojawiły się głosy, według których Hongmeng OS będzie znacznie szybszy od Androida i ma zapewnić ciekawe funkcje.

Warto spojrzeć:

Źródło: http://www.globaltimes.cn/content/1160250.shtml

Tagi: Android Hongmeng OS huawei iOS system