Iza Łęcka Iza Łęcka 31.07.2019 12:53
han solo i luke pierwszy raz
1662V

Gwiezdne Wojny. Han Solo i Luke Skywalker w pierwszej wspólnej scenie

Trudno jest sobie wyobrazić uniwersum Star Wars bez odtwórców ról Luke'a Skywalkera oraz Hana Solo. W Sieci pojawił się właśnie materiał o niezwykle sentymentalnym znaczeniu. Harrison Ford i Mark Hamill po raz pierwszy ćwiczą wspólną scenę do filmu.

Pierwszy film z uniwersum Star Wars zatytułowany „Gwiezdne Wojny: Część IV- Nowa nadzieja” miał swoją premierę w 1977 roku, wyreżyserowany został przez George'a Lucasa. Od tego czasu rozpoczęło się wielkie szaleństwo na galaktyczny konflikt, a cała seria zgarnęła dziesiątki miliardów dolarów zysku.

Na przedstawionym materiale widzimy pierwszą testową scenę z udziałem dwóch aktorów - Harrison Ford i Mark Hamill po przeczytaniu wyłącznie jednej sceny z skryptu, na prośbę George'a Lucasa przećwiczyli rozmowę pomiędzy młodym rycerzem Jedi a kosmicznym przemytnikiem.

Jak wspomina Hamill, było to ich pierwsze spotkanie:

"(...)Żaden z nas nie przeczytał jeszcze scenariusza, tylko tę jedną scenę. Zapytałem wtedy George'a [reżysera- red.], jaki rodzaj filmu kręcimy. Odpowiedział: "Po prostu to zróbmy, o reszcie porozmawiamy później". Nigdy później o tym nie porozmawialiśmy- po prostu to zrealizowaliśmy."

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter.com

Tagi: Gwiezdne Wojny han solo harrison ford luke skywalker mark hamill Star Wars