Tytus Stobiński Tytus Stobiński 28.07.2019 16:18
Team Fortress 2
906V

Team Fortress 2 - najnowsza aktualizacja powodowała błąd, który przyczynił się do załamania ekonomii gry

Najnowsza aktualizacja do Team Fortress 2 przyniosła nieoczekiwany skutek i spowodowała załamanie dobrze funkcjonującego rynku gry.

Nowy patch spowodował dość poważny w skutkach bug. Za sprawą błędu, część skrzynek gwarantowała wylosowanie wartościowych przedmiotów, których szansa w normalnych warunkach wynosi mniej niż 1 procent. Choć wydaje się to drobnym błędem, to sprawa doprowadziła ostatecznie do załamania na rynku.

Steam Labs. Valve wprowadza zupełnie nowy system rekomendacji gier!

Od premiery Team Fortress 2 minęło już 12 lat, a jednak gra wciąż cieszy się sporą popularnością. Sama produkcja oparta jest na modelu, w którym gracze mogą sprzedawać zdobyte skórki na wewnętrznym rynku. Oczywiście, im jest ona rzadsza, tym większa wartość przedmiotu. Wraz z najnowszą aktualizacją szansa na wylosowanie skórek większej wartości zaczęła wynosić 100 procent, gdzie przy normalnych warunkach ta jest równa...0,66 procenta. Spowodowało to krach, przez co skiny kosztujące 35 dolarów, na chwilę obecną są warte zaledwie 5 "baksów". 

Valve zablokowało już możliwość kupna i sprzedaży bardziej wartościowych rzeczy, lecz nie wiadomo co stanie z tymi, które gracze zdążyli już zdobyć. 

Warto również przeczytać:

Tagi: team fortress 2 valve