Wyniki badań Ligi Antydefamacyjnej pokazują, że zjawisko mowy nienawiści dotyka sporej liczby graczy

Gry
1255V
Wyniki badań Ligi Antydefamacyjnej pokazują, że zjawisko mowy nienawiści dotyka sporej liczby graczy
Tytus Stobiński | 27.07.2019, 18:59

Pokazują one jasno - nękanie i groźby w grach online to bardzo poważny problem, który spotyka ogromną liczbę graczy.

Liga porozmawiała z tysiącami graczy, a wyniki badań nie napawają optymizmem. 65 procent respondentów powiedziało, że spotkało się z poważnym nękaniem, obejmującym prześladowanie oraz groźby fizyczne. Blisko 30 procent natomiast, doznało sytuacji, w których inny gracz opublikował ich poufne dane w internecie, takie jak numer telefonu, czy adres zamieszkania. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Organizacja Take This wydała białą księgę o problemach psychicznych w branży gier wideo

Według badań, największą dyskryminowaną w internecie grupą są kobiety, aż 40 procent "płci pięknej" twierdzi, że było źle traktowane ze względu na swoją płeć. Jedna trzecia osób z mniejszości seksualnych twierdzi też, że z tego względu padło ofiarą mowy nienawiści i gróźb pod swoim adresem. Wyniki pokazują, że do tego typu zachowań dochodzi najczęściej podczas rozgrywek w takie gry jak PUBG, Dota 2, Counter Strike: Global Offensive, League of Legends i Overwatch, czyli najbardziej popularnych tytułów wieloosobowych. Produkcjami z najbardziej przyjazną społecznością są World of Warcraft oraz Minecraft

Organizacja przeprowadzająca badania mówi wprost, że wydawcy oraz twórcy gier nie radzą sobie z tym zjawiskiem w swoich produktach. Zapisy dotyczące przeciwdziałaniu tego typu zachowaniem w League of Legends oraz Fortnite są natomiast kopiami 1:1 z...Twittera. 

A jakie są Wasze doświadczenia? Mieliście poważniejsze problemy z uciążliwymi graczami podczas sesji?

Warto także przeczytać:

 

Źródło: własne

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper