Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.07.2019 10:18
Blacksad
809V

Blacksad. Pierwszy gameplay z adaptacji kryminalnego komiksu. Premiera opóźniona

Blacksad: Under the Skin trafi na rynek już we wrześniu. Pora zatem, byśmy przyjrzeli się rozgrywce z tej kryminalnej przygodówki.

Blacksad: Under the Skin trafi do sprzedaży nie we wrześniu, jak wcześniej zapowiadano. Tytuł wyląduje w sklepach 5 listopada 2019 roku (choć IGN wspomina o premierze w grudniu, ale być może to pomyłka redakcji)

Blacksad: Under the Skin jest grą przygodową, której fabuła bazuje na wielokrotnie nagradzanym komiksie wydawanym przez Black Horse pod tym samym tytułem, stworzonym przez Juana Díaza Canalesa i Juanjo Guarnido. W grze wcielimy się w kociego detektywa, Johna Blacksada, który trafia na trop nowej, skomplikowanej sprawy. 

Twórcy zapewniają, że Blacksad to złożona, wielowymiarowa postać i że będziemy mieć w trakcie śledztwa dotyczącego serii morderstw wpływ na ważne decyzje, które doprowadzą do różnych zakończeń historii. Pewne elementy tego motywu widać na rozgrywce poniżej. Redakcja IGN dorwała się do próbnej wersji kodu gry i otrzymała od wydawcy pozwolenie na publikację materiału z początkowej fazy rozgrywki. Dzięki temu możemy przyjrzeć się, jak wyglądają w Blacksad: Under the Skin rozmowy i przede wszystkim również zbieranie poszlak i dowodów, analiza otoczenia oraz dedukcja (ten motyw możecie zobaczyć od 4 minuty nagrania). Co ciekawe - w trakcie gry można analizować nie tylko przedmioty, ale również zachowania bohaterów, ich wygląd i ubiór. W grze pojawią się też małe wyzwania zręcznościowe, w stylu włamywania się do zamków (5 minuta nagrania).

Blacksad: Under the Skin pojawi się na PS4, PC, Switch i XOne 5 listopada 2019 r.

Warto sprawdzić:Tagi: Blacksad: Under the Skin Microids pendulo studios