Iza Łęcka Iza Łęcka 25.07.2019 11:04
postać z greedfall na tle ruin
470V

GreedFall przejęte przez Bigben Interactive. Spiders kolejnym studiem francuskiego dewelopera

Do premiery GreedFall od pozostało już mało czasu, jednak nie brakuje nowych doniesień względem marki. Zespół Spiders bowiem został przejęty przez coraz mocniej rozrastającego się wydawcę w branży gier.

Bigben Interactive to francuski wydawca gier, który na rynku zadebiutował w  1981 roku. W swoim portfolio posiada gry ze średniego pułapu budżetowego przeznaczanego na produkcję i promocję, jak chociażby The Sinking City czy serię WRC FIA World Championship.

Od kilku lat firma aktywnie się rozwija, czyniąc coraz śmielsze i agresywne kroki w kierunku zdobywania nowych ekip pracujących nad tworzeniem tytułów AA. Dobrym przykładem będzie zeszłoroczne przejęcie Cyanide Studio, twórców chociażby Blood Bowl czy Styx: Masters of Shadows.

Ambicje są coraz większe, a działania jak najbardziej zaplanowane – przedstawiciele firmy podkreślają fakt, że w ciągu najbliższych kilku lat planują zostać jednym z "najmocniejszych graczy" w segmencie średnich wydawnictw branży gier. Benoit Clerc, szef wydawnictwa, nakreśla jednoznacznie wszelkie plany:

"Wiemy, że nie jesteśmy najpoważniejszym wydawcą. Nie jesteśmy Ubisoftem ani Electronic Arts, nie należymy do dużych. Znamy swoje miejsce, ale jest to miejsce, w którym jesteśmy szczęśliwi i gdzie czujemy, że nasza kreatywność i nasza wiedza mogą być odpowiednio wykorzystane."

Deweloper więc coraz mocniej się zbroi – jak wiemy z najnowszego komunikatu prasowego firmy, Bigben Interactive przejęło studio Spiders, odpowiedzialne chociażby za zmierzające za niedługo na PlayStation 4, Xboksa Ona i PC GreedFall. Tym samym francuska ekipa stała się jednym z kluczowych twórców pozycji AA w portfolio firmy. Ponieważ premiera ich najnowszego tytułu jest coraz bliższa, można przypuszczać, że potentat planuje coraz większy rozwój marki i wsparcie dla twórców. 

Polecamy także:

Źródło: https://gamingbolt.com/greedfall-developers-spiders-acquired-by-bigben-interactive

Tagi: Bigben Interactive Focus Home Interactive GreedFall Spiders