Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2019 14:27
Jason Blundell Black Ops
604V

Jason Blundell został podobno zwolniony z Treyarch. Activision zrezygnowało z 10 kierowników

Osoba odpowiedzialna za tryb zombie w serii Call of Duty nie jest już podobno pracownikiem Treyarch. Activision miało w ostatnich tygodniach zwolnić Jasona Blundellę i razem z nim wyrzucono z firmy dziewięciu innych kierowników.

Wiadomość nie została jeszcze potwierdzona, ale możemy się spodziewać, że Treyarch przez długie miesiące nie skomentuje tej informacji – pewnie dopiero sam deweloper w odpowiednim momencie przedstawi swoje nowe miejsce pracy.

Według dziennikarzy GamingINTEL, Jason Blundell został zwolniony z Treyarch – jego losy podzieliło dziewięciu innych kierowników, jednak to brak Jasona może wpłynąć na losy serii Call of Duty.

To Jason Blundell zrewolucjonizował zombiaki w uniwersum Call of Duty. Twórca zajął się znaczącą rozbudową wariantu rozgrywki w Call of Duty: Black Ops II, a już w Call of Duty: Black Ops III był kierownikiem do spraw kampanii oraz trybu z biegającymi truposzami. Deweloper zyskał sławę i szacunek społeczności, ale nawet to nie uratowało go przed decyzją szefów.

Blundell w swoim czasie kierował dwoma zespołami (kampania i zombie), co miało podobno zły wpływ na historię z Call of Duty: Black Ops III, która w połowie rozwoju została przycięta. Jason stworzył także ambitną koncepcję historii z Call of Duty: Black Ops 4, ale jak wiadomo – wydawca w połowie produkcji zrezygnował z wariantu zabawy.

Obie sytuacje źle wpłynęły na pracę dewelopera, który miał ostatnią szansę w przypadku Call of Duty: Black Ops 4 – tutaj w trybie zombie także dostaliśmy historię, ale sympatycy serii nie byli zadowoleni z wariantu zabawy. W rezultacie Blundella po premierze BO4 został zdegradowany do zwykłego dewelopera odpowiedzialnego za truposze... A następnie zwolniony.

Jak wiadomo Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje bez trybu zombie – według oficjalnej informacji, zmagania nie pasowały do koncepcji skupionej na realizmie.

Więcej o Call of Duty:

Źródło: https://gamingintel.com/call-of-duty/jasonblundellfired/

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops 4 Treyarch