Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.07.2019 13:24
Jigsaw
678V

Piła IX - nowa odsłona trafi do nas zdecydowanie szybciej. Twórcy zmieniają pierwotną datę premiery

"Piła" doczekała się już 8 odsłon, a wkrótce, zgodnie z nową modą na rynku pojawi się reboot popularnej serii krwawych filmów.

Za nową wizję popularnej serii filmów odpowiadać będzie aktor, scenarzysta i komik Chris Rock. Wedle informacji do jakich dotarła redakcja portalu Deadline, Twisted Pictures oraz wytwórnia Lionsgate zdecydował się przesunąć premierę filmu o kilka miesięcy...w przód. Obecnie nowa "Piła" ma pojawić się w kinach na całym świecie 15 maja 2020 roku, a nie 23 października przyszłego roku, jak wcześniej planowano.

Joker i inne filmy na Toronto International Film Festival. Nowe zdjęcia

To znacząca zmiana, zważywszy na to, że wcześniejsze odsłony zawsze ukazywały się w okresie święta Halloween, by korzystając z odpowiedniego klimatu podbić sprzedaż i ściągnąć na kinowe sale jeszcze więcej ludzi. Nowa produkcja określana jest mianem "Piły na sterydach", choć nie wiadomo do końca co przez ten slogan chcą przekazać nam producenci. Jedna z ról przypadła Samuelowi L. Jacksonowi, który wcieli się w postać ojca postaci odgrywanej przez samego Rocka. Producentami filmu są James Wan oraz Leigh Whanell, twórcy całego cyklu, a za kamerą stanie Darren Lynn Bousman, reżyser odpowiedzialny za drugą część "Piły".

Więcej na temat filmów i seriali na naszym portalu:

Źródło: https://deadline.com/2019/07/saw-reboot-release-date-chris-rock-lionsgate-1202650547/

Tagi: chris rock lionsgate piła samuel l jackosn saw IX