Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.07.2019 14:27
Bad Yolk Logo
391V

Bad Yolk to nowe studio założone przez twórców Wolfenstein: The New Order oraz The Darkness

Niektóre studia nie radzą sobie na tyle dobrze, by utrzymać się na rynku, a inne dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą gier wideo. Bad Yolk zalicza się na szczęście do tej drugiej kategorii.

Bay Yolk, to nowe studio założone przez Michaela Paixao i Joela Jonssona, byłych pracowników studia Machine Games, odpowiedzialnego między innymi za całkiem niezłe The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay i ciepło przyjęte Wolfenstein: The New Order oraz jej prequel Wolfenstein: The Old Blood. Zespół chce zaoferować miejsce pracy, w którym nie będzie dochodziło do tzw. crunchu i zaniedbywania własnych rodzin. W tym momencie zespół liczy sobie 10 osób i zamierza zająć się produkcją wysokobudżetowych produkcji segmentu AAA.

Twórca The Last of Us 2 dołącza do The Initiative. Microsoft zgarnia kolejny talent

Pierwszy z tytułów już powstaje, lecz na ten moment nie mamy żadnych informacji o czym produkcja będzie traktowała. Paixao wychodzi z założenia, że był to najwyższy czas, by założyć własne studio, a radość jaka towarzyszy graczom podczas zabawy, powinna być również częścią procesu tworzenia. Włodarze firmy gwarantują zdrowe i normalne warunki pracy, by każdy z zatrudnionych zachował wewnętrzną równowagę, co ma przełożyć się na kreatywność przy tworzeniu nowych gier. 

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Tagi: