Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.07.2019 10:46
Defiant zamknięcie
1013V

Defiant kończy produkcję gier! Pożegnanie z fanami zajawką skasowanego A World In My Attic

Od pewnego czasu mówiło się o dużych problemach australijskiego studia Defiant Development (m.in. w kontekście fiaska związanego z tworzeniem Lords of the Fallen 2). Niestety zarząd studia ma nam do przekazania smutne wieści.

Nie zagramy już w więcej gier stworzonych przez Defiant Development. Australijska firma zwalnia wszystkich deweloperów i kasuje wszelkie projekty, nad którymi pracowała. W Defiant Development pozostanie tylko kilku pracowników, którzy mają zarządząc wydanymi już produkcjami (przede wszystkim świetną serią Hand of Fate).

Studio ogłosiło, że doszło do skasowania projektu, nad którym pracowano przez przynajmniej kilkanaście miesięcy. Chodzi o A World In My Attic.

Poniżej możecie sprawdzić zajawkę A World I My Attic. Pod koniec filmiku można zobaczyć trochę scenek wykona nych na silniku gry - wygląda to całkiem obiecująco. Niestety nigdy już nie zagramy w rzeczoną produkcję.

"Ze smutkiem ogłaszamy, że Defiant kończy produkcję gier. Nasz utalentowany zespół szuka w związku z tym pracy. To mistrzowie w swoich fachu. Jeśli możecie ich zatrudnić, powinniście to zrobić. (...) Rynek gier zmieniał się szybko przez 9 lat, kiedy działaliśmy w tym biznesie. Nie potrafiliśmy zmienić się odpowiednio szybko, by nadążyć za zmianami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w tej podróży".

Warto przeczytać:

Tagi: bankructwo defiant Hand of Fate 2 Zamknięcie