Tytus Stobiński Tytus Stobiński 23.07.2019 11:46
Baldur's Gate 2
1238V

Baldur's Gate: Enhanced Edition - poznaliśmy kategorię wiekową konsolowej wersji klasycznych rpg

Jeszcze nieco ponad dwa miesiące pozostały do premiery największych klasycznych serii rgp w wersji na konsole. Dziś poznaliśmy, jaką obecnie kategorię wiekową otrzymają gry.

ESRB wydało werdykt w sprawie zbiorczego wydania Baldur's Gate w wersji na konsole. Choć jeszcze parę lat temu mało kto uwierzyłby, że istnieje jakakolwiek szansa, by te przedstawiona z rzutu izometrycznego, wiekowe klasyki pojawiły się na PlayStation 4, Xboksie One, czy Nintendo Switch, to w istocie -  tak właśnie się dzieje.

Baldur's Gate III nie będzie zakamuflowanym Divinity: Original Sin. Czekamy na powrót starych znajomych

Komisja ESRB zajmująca się nadawaniem kategorii wiekowych, zdążyła już ocenić jeden z najbardziej znanych tytułów, nieistniejącego już studia Black Isle. Ten, ponownie otrzymał kategorię wiekową "Teen", więc nadaje się dla każdego powyżej 12 roku życia. Pracownicy ESRB przypomnieli nam, że w grze znajdziemy szeroki dostęp alkoholi, przemoc oraz krew, a także częściową goliznę oraz użycie tytoniu. 

Cóż, od premiery obu części Baldur's Gate minęło już tak wiele czasu, że choćby pod względem szaty graficznej i sposobu przedstawienia wszystkich wymienionych rzeczy, ciężko oczekiwać, by budziły większe wrażenie, czy kontrowersje. Zwłaszcza, przy niezbyt szczegółowej kamerze, pokazującej wszystkie wydarzenia z rzutu izometrycznego. A jak Wy wspominacie serię Baldur's Gate? Zamierzacie ponownie zatopić się w krainie Faerûnu, a może będzie to Wasze, pierwsze spotkanie? My tym czasem czekamy na pierwsze, bardziej szczegółowe informacje na temat Baldur's Gate III

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://gameidealist.com/news/esrb-explains-its-teen-rating-for-baldurs-gate-enhanced-edition-on-consoles/

Tagi: Baldur's Gate: Enhanced Edition Beamdog Overhaul Games