Tytus Stobiński Tytus Stobiński 22.07.2019 16:36
Conleth Hill
2284V

Gra o Tron - aktor obwinia media o krytykę ostatniego sezonu

Ostatni sezon "Gry o Tron" przez wielu, uważany jest za spory zawód. Małą liczbę odcinków miał wynagrodzić czas ich trwania, a seria miała pozamykać wszystkie możliwe wątki. Było jednak inaczej.

"Gra o Tron" to prawdziwy fenomen wśród seriali i z całą pewnością, nie możemy tego serialowi HBO zabrać. Ogromny budżet, niesamowita scenografia oraz scenariusz oparty na prozie Georga R. R. Martina okazały się być wyśmienitym przepisem na sukces komercyjny. Niestety, zwieńczająca dzieło seria zawiodła wysokie oczekiwania fanów na całym świecie, a wpadki i nielogiczne rozwiązania, za którymi stali scenarzyści stanowiły idealną pożywkę dla internetowych memów.

Emmy 2019. Gra o tron z rekordową liczbą nominacji

Wieść o tym, ze ogólny poziom serialu spadł, w błyskawicznym tempie zdołała obiec cały świat. Największe zarzuty stawiano względem głupot fabularnych, których wyjaśnienie wymagało dużo więcej pracy, niż teoretycznie ich prawidłowe rozpisanie. Niemniej jednak, produkcja serialu została zakończona, a błędy nie przeszkodziły twórcom osiągnąć rekordowej liczby, 32 nominacji do nagród Emmy.

Podczas panelu dyskusyjnego na tegorocznej edycji Comic-Con, aktor Conleth Hill, wcielający się w rolę Varysa w Grze o Tron, winą za kontrowersje związane z ostatnim sezonem obarczył...media. Uznał on, że prawdziwi fani byli wierni serialowi do końca, natomiast media spowodowały narośnięcie wszystkich negatywnych odczuć.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie okazane nam przez te wszystkie lata. Jestem zdania, że to jest prawdziwe, a nie ta kampania nienawiści, jaką prowadziły media.

Cóż, jest dość wygodne stwierdzenie, choć rozumiem, że na każdym planie może dojść do mniejszej, lub większej gafy. Tylko ze słów Hilla wynika, że w momencie gdy media pisały i opowiadały dokładnie o tym samym, o czym rozmawiali internauci, stały się w jego oczach machiną mającą na celu zaszkodzenie "Grze o Tron".

Warto również przeczytać:

 

Tagi: Gra o Tron hbo