Tytus Stobiński Tytus Stobiński 22.07.2019 12:05
Microsoft Store
381V

Microsoft Store już wkrótce z obsługą modów? Znaleziono folder, a firma testuje rozwiązanie

Doświadczenie, jakie płynie z korzystania Microsoft Store, jest w najlepszym wypadku co najwyżej wątpliwe. Firma stara się w ostatnim czasie walczyć jednak o klientów i prawdopodobnie wprowadzi zmianę, która jest dobrym krokiem w tym kierunku.

Na portalu reddit, jeden z użytkowników opublikował informacje o odnalezionym w plikach Program Files podkatalogu o wiele mówiącej nazwie ModdableWindowsAps. Tymczasem, na oficjalnej stronie Microsoftu pojawiła się informacja mówiąca, że ten folder ma w niedalekiej przyszłości posłużyć do przechowywania plików instalacyjnych aplikacji danego użytkownika.

Microsoft z wynikami za czwarty kwartał roku fiskalnego 2019. Ogromny spadek przychodu ze sprzedaży konsol!

Ma to pozwolić oczywiście na wprowadzanie różnego rodzaju modyfikacji do gier z biblioteki Microsoft Store. Obecnie niestety, jest to funkcja dostępna jedynie dla nielicznej garstki użytkowników oraz współpracowników firmy. Gołym okiem widać jednak, że gigant pracuje nad wprowadzeniem takiej opcji, co samo w sobie jest już dużym plusem. Być może więc za jakiś czas faktycznie wszyscy użytkownicy platformy dostaną opisywaną możliwość. Trzymamy kciuki, żeby tak właśnie było. 

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/cfkp9o/microsoft_store_adds_a_local_directory_for/

Tagi: Microsoft microsoft store mody