Iza Łęcka Iza Łęcka 18.07.2019 10:50
inkwizytor z warhammera 40000
577V

Warhammer 40,000 doczeka się serialu. Eisenhorn przeciwko heretykom, kosmitom i demonom

Uniwersum Warhammer 40,000 cieszy się niesłabnącą popularnością. Fani tego brutalnego, mrocznego świata przyszłości mogą zacierać rączki. Oficjalnie ruszyły prace nad serialem osadzonym w jego realiach!

Games Workshop wraz ze studiem Big Light Productions rozpoczynają prace nad wysokobudżetowym serialem aktorskim. „Eisenhorn”, bo taki będzie nosił tytuł, osadzony zostanie w realiach morderczego świata przyszłości, gdzie ikoniczna postać Imperatora prowadzi rządy twardą ręką, pomimo wszelkich konfliktów wewnętrznych i walki z innymi kosmicznymi potęgami. Głównym bohaterem będzie George Eisenhorn, jeden z agentów określanych mianem imperialnych inkwizytorów. To właśnie on wraz ze swoimi pobratymcami prowadzi zaciekły bój z heretykami, bestiami i kosmitami, potajemnie jednak walcząc o wpływy w konflikcie między agentami.

Chociaż całe uniwersum Warhammer 40,000 bazuje na serii powieści Dana Abnetta, nie wiadomo czy pisarz zostanie zaangażowany w merytoryczne wsparcie serialu. Chwali on jednak postać głównego bohatera, zwracając szczególną uwagę na niejednoznaczność i złożoność jego osobowości.

Obecnie możemy wyczekiwać wszelkich informacji o produkcji. Jak na razie nie określono żadnej daty premiery pierwszych odcinków, a co najważniejsze – brak również platformy, na której „Eisenhorn” zawita. Za produkcję odpowiadał będzie Frank Spotnitz.

Warhammer 40,000 to uniwersum, w ramach którego powstała ogromna liczba gier, zarówno na konsole, komputery osobiste oraz wersji planszówek. Najnowszy tytuł z tej serii Warhammer 40,000: Inquistor- Martyr, od sierpnia zeszłego roku jest dostępny na Playstation 4, Xboksie One oraz PC.

Sprawdźcie również na naszym portalu:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/07/17/live-action-warhammer-40k-series-announced/

Tagi: serial warhammer warhammer 40.000