Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.07.2019 13:05
Elon Musk, neuralink,
1060V

Elon Musk ma w planach jak najszybciej połączyć ludzki mózg z komputerem

Elon Musk to z całą pewnością jeden z największych, żyjących obecnie wizjonerów. Biznesmen ma nową wizję, którą chce wkrótce zacząć realizować na dobre.

Neuralink, to należąca do Muska i założona 3 lata temu firma zajmująca się neurotechnologią i opracowywaniem komputerowych interfejsów, które pozwolą na podłączenie mózgu do sprzętu elektronicznego. Filantrop twierdzi, że nawiązanie takiej komunikacji jest konieczne, a pierwsze próby mogą odbyć się już w przyszłym roku. 

Tesla dostaje coraz więcej gier. Następny będzie Fallout Shelter

Podczas przemówienia w California Academy of Sciences mieszczącego się w San Francisco, stwierdził, że przez zapisy prawne, droga do realizacji planów jest jeszcze daleka, jednakże jak udowodniły testy na małpach - kontrola komputera za sprawą mózgu tych zwierząt - jest możliwa. Głównym celem, jaki Musk chce osiągnąć poprzez opracowanie interfejsu, jest walka i jak najszybsze dostrzeganie objawów chorób przewlekłych. 

Elon twierdzi ponadto, że technologia może pomóc zachować oraz ulepszać własny mózg, a także stworzyć przyszłość. Do połączenia miałyby zostać użyte malutkie, bezprzewodowe chipy, które zostałyby wszczepione poprzez 2-milimetrowe nacięcia skóry. Miliarder uważa, że przyszłość cywilizacji związana jest ze sztuczną inteligencją. 

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Tagi: elon musk