Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2019 18:28
Kingdom Under Fire II wojowniczka
883V

Kingdom Under Fire 2 żyje. Gra zmierza do Europy

Pewnie tylko nieliczni czytelnicy naszego portalu pamiętają jeszcze o Kingdom Under Fire II. Gra została zapowiedziana w 2008 roku i została właśnie wskrzeszona przez wydawcę. Gameforge obiecuje premierę w 2019 roku.

W 2019 roku nie brakowało mocnych gier, kolejne hity nadciągają, a obok dużych produkcja AAA pojawi się Kingdom Under Fire II. Tytuł został zapowiedziany w 2008 roku, w 2010 zapowiedziano wersję na PlayStation 3, później przerzucono projekt na PlayStation 4 i teraz... Przyjemność nadciąga. Po 11 latach od pierwotnej prezentacji.

Pierwsza informacja o Kingdom Under Fire 2 na PPE.pl

Kingdom Under Fire II pod względem rozgrywki to ciekawy mix. Gracze wskakują w buty potężnych bohaterów, a następnie mają okazję walczyć z dziesiątkami przeciwników sterownych przez sztuczną inteligencję – całość przypomina serię Dynasty Warrior, ale dodatkowo śmiałkowie kontrolują swoje armie. W tytule pojawi się również tryb sieciowy, ponieważ na jednej mapie mogą pojawić się inni gracze.

Produkcja była kreowana przez wiele lat, później odbyła się zamknięta beta w Azji oraz Rosji, ale nigdy tak naprawdę nie odbyła się faktyczna premiera. Teraz sytuację stara się ratować wspomniany Gameforge, który w 2019 roku chce wrzucić grę na Zachód.

Czy ma to jakikolwiek sens? Aktualnie nie poznaliśmy modelu biznesowego, ale jedynie free-2-play z nieinwazyjnymi płatnościami ma jakikolwiek sens. Jedno jest pewne – dawno nie widzieliśmy takiego Frankensteina.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-07-09-kingdom-under-fire-2-is-alive-and-is-apparently-being-released-here-this-year

Tagi: Blueside / Phantagram Kingdom Under Fire II