Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.07.2019 11:49
Shovel Knight
840V

Shovel Knight ma już 5 lat. Wspaniały wynik sprzedaży i wspomnienia autorów

Shovel Knight nadal - po 5 latach od premiery - sprzedaje się niesamowicie dobrze jak na grę z kategorii indie.

W kwietniu ekipa Yacht Club Games chwaliła się, że Shovel Knight znalazł już ponad 2 miliony nabywców. Dzisiaj zespół przedstawia kolejne dane dotyczące sprzedaży: Shovel Knight rozeszło się już w nakładzie ponad 2,5 milion kopii.

PS Plus jedna z inną grą w lipcu

Ten wynik został osiągnięty akurat w przypadające ostatnio 5 urodziny gry. Shovel Knight ma już na karku 5 lat, a zespół twórców podzielił się z nami serią wspominkowych grafik/zdjęć/zrzutów ekranowych. Wiele z nich przestawia proces produkcyjny gry - m.in. z fazy projektowej i prototypowej.

Ekipa przypomniała również, że Shovel Knight zawędrował nawet do Super Smash Bros. Ultimate.

Studio Yacht Club przedstawiało również ostatnio sprzedaż procentową dla każdej z platform. Okazuje się, że 3DS idzie prawie łeb w łeb z PC (24,4% dla PC i 23,9% dla 3DS). Bardzo mocny wynik zaliczył też w krótkim czasie Switch - 17,6% sprzedanych kopii przypada na posiadaczy konsoli hybrydowej Nintendo. Deweloperzy twierdza, że na Switch rozeszło się już ok. 370 tysięcy kopii Shovel Knight. Autorzy ujawnili również, że najwięcej zakupów wykonywali mieszkańcy Ameryki Północnej. Na drugim miejscu jest Stary Kontynent. Deweloperzy twierdzą, że tylko jedna osoba kupiła Shovel Knight w Wietnamie.

Sony zmieniło grę z lipcowego PS Plus

Tagi: Shovel Knight Yacht Club Games

Nie przegap