Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.06.2019 14:21
Pierwsze zdjęcia adaptacji Wojny Światów
1478V

Pierwsze zdjęcia adaptacji Wojny Światów

Fox udostępnił pierwsze zdjęcia z nowej adaptacji powieści H.G. Wellsa — Wojna światów. Tym razem akcję osadzono w czasach współczesnych.

Wojna światów jest jednym z najbardziej znanych dzieł literackich, więc nie powinno nikogo dziwić, że Fox postanowił przygotować jej nową wersję. Historię osadzono w czasach współczesnych.

HBO GO lipiec. Pełna lista nowych filmów oraz seriali

Akcja toczy się po tym, jak Ziemia odbiera sygnał od obcej rasy i ludzie czekają na kontakt z nimi. Kilka dni później większość ludzkości została wybita i niedobitki starają się przeżyć i zorganizować. Serial mocno skupi się na jednostkach oraz ich zmaganiach w nowym świecie.

Tak o projekcie mówi Gabriel Byrne:

Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia. Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu, który liczy osiem godzinnych odcinków, jest zdobywca nagrody BAFTA Howard Overman. Serial został wyprodukowany przez spółkę Urban Myth Films jako koprodukcja Canal+, Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa i AGC Television.

W gwiazdorskiej obsadzie serialu Wojna światów występują Gabriel Byrne (Dziedzictwo. Hereditary), Elizabeth McGovern (Downton Abbey), Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix. W pozostałych rolach zobaczymy Ty Tennanta, Stephena Campbella Moore’a, Bayo Gbadamosiego, Aarona Heffernana, Emile de Preissac i Alysson Paradis.

Tagi: fox wojna światów

Nie przegap