Tytus Stobiński Tytus Stobiński 26.06.2019 14:37
Seul
799V

Korea Południowa zaostrza przepisy dotyczące gier wideo. Co grozi za nielegalne praktyki?

Korea Południowa zaostrzyła przepisy dotyczące rozwijania rankingowych postaci i obecnie oddanie komuś swojej postaci w celu podbicia statystyk może skończyć się...w więzieniu i ze znacznie odchudzonym portfelem.

2 lata i maksymalnie 17 tysięcy dolarów, to cena, jaką przyjdzie zapłacić graczowi, który zostanie złapany na nielegalnych praktykach związanych z rozwijaniem postaci. Nowe zapisy w kodeksie karnym obejmują również tzw. coaching oraz kupowanie wirtualnych przedmiotów za pomocą pośredników. Wprowadzone przez południowokoreański rząd prawo zaczęło już funkcjonować, jednak na jakiekolwiek pierwsze efekty trzeba będzie zapewne nieco poczekać. Do tej pory, ciężko stwierdzić, czy przepisy faktycznie mają prawo bytu, czy będą stanowiły zwykły "straszak" na bardziej cwanych graczy.

Syria i Iran bez dostępu League of Legend. Poprzez polityczne zagrania ucierpieli niewinni gracze

Tzw. "boostowanie" jest dość popularną praktyką w grach online, kiedy niektórzy gracze w związku z brakiem czasu lub też umiejętności zgłaszają się do innych, w celu uzyskania pomocy, oczywiście za całkiem sporą opłatą. Nigdy nie rozumiałem tego typu praktyk, ponieważ frajda płynąca z własnoręcznego rozwijania postaci daje nam sporo satysfakcji. Jeżeli jednak macie inne zdanie na ten temat, to podzielcie się z nami swoją opinią.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://www.pcgamesn.com/account-boosting-south-korea

Tagi: boosting korea południowa online

Nie przegap