Tytus Stobiński Tytus Stobiński 26.06.2019 10:15
Solasta Game
513V

Solasta: Crown of the Magister zapowiedziane! RPG w klasycznym wydaniu będzie debiutem nowego studia

Francuskie studio Tactical Adventures zapowiedziało grę Solasta: Crown of the Magister. Zbiórka na zrealizowanie tej produkcji już wkrótce rozpocznie się na platformie Kickstarter.

Tytuł ma nam zagwarantować doświadczenie, podobne do tych płynących z klasycznego systemu Dungeons & Dragons. Głównym aspektem Solasta: Crown of the Magister mają być wielowymiarowe mapy, gdzie będziemy poruszali naszą drużynę wertykalnie, a także wykorzystywali interaktywne otoczenie. Nasz zespół składał się będzie z czterech bohaterów, a w walce z przeciwnikami dużą rolę odegra również oświetlenie lokacji w której się znajdujemy, ale też jednocześnie wystawi nas na widok.

Chernobylite nie zwalnia tempa na Kickstarterze. Świetny wynik polskiej produkcji

Wykorzystującego otoczenie, drużynowego rpg kojarzy się nieco ze stworzonymi ostatnio przez Larian Studios tytułami, takimi jak Divinity: Original Sin oraz jego kontynuacją. Gra będzie debiutem studia, za powołaniem do życia stoi Mathieu Girard, czy współzałożyciel Amplitude Studios, twórców Endless Legend oraz Endless Space. Już wkrótce developer uruchomi za pośrednictwem Kickstartera zbiórkę pieniędzy. Solasta: Crown of the Magister zmierza na komputery osobiste.

 

Data premiery pozostaje obecnie nieznana.

Warto również przeczytać:

Wiedźmin na Kickstarterze. Książka o powstaniu gier z serii

Divinity: Original Sin 2 dostaje darmowe paczki z prezentami

Baldur's Gate III nie będzie zakamuflowanym Divinity: Original Sin. Czekamy na powrót starych znajomych

Tagi: solasta: crown of the magister tactical adventures

Nie przegap