Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.06.2019 08:37
Final Fantasy IX PS4
1038V

Final Fantasy IX połatane na PS4. Naprawiono poważny błąd

Zaskakująca aktualizacja Final Fantasy IX pojawiła się na PS4. Square postanowiło wysłuchać graczy i naprawić uciążliwe problemy z portem.

Gdy Final Fantasy IX pojawiło się na PS4, gracze szybko zauważyli, że w grze obecny jest ten sam błąd co w siódemce. Każdorazowo w grze, gdy podczas eksploracji coś przerwało nam (walka, scenka), muzyka po powrocie zamiast być kontynuowaną jak oryginalnie, zaczynała lecieć od początku.

Final Fantasy VIII Remastered otrzyma serię ulepszeń. Niektóre trafią tylko na PC

Square było masowo zasypywane zgłoszeniami, w których proszono o naprawienie tego błędu. Deweloperzy sprawę ignorowali, aż do dziś. Niespodziewanie pojawiła się aktualizacja, która poprawia m.in. ten błąd. Oprócz tego łatka zajmuje się błędem, który mógł zablokować was na mapie świata, a także innymi poprawkami.

To jednak nie koniec problemów z grą. Niestety najpoważniejsze niedopatrzenie nie zostało poprawione. Mowa o swobodnym poruszaniu się, które wycięto z wydania PC/konsole. O ile mobilna wersja oferuje poruszanie się w 360 stopniach, tak nasze wydanie oferuje tylko 8 kierunków ruchu. I w tym przypadku raczej niewiele wskazuje, że ten problem zostanie zażegnany.

Aktualizacja Final Fantasy IX  dostępna jest na razie tylko na PS4.

Tagi: final fantasy IX Ltd. Square Co. Square Electronic Arts

Nie przegap