Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2019 12:36
Neon Genesis Evangelion
1569V

Neon Genesis Evangelion na Netflix. Obok tej premiery nie możecie przejść obojętnie

Na Netflix właśnie wylądował „Neon Genesis Evangelion”. Jest to jeden z najlepszych anime, które od wielu lat rozgrzewa widzów z całego świata. Platforma zdobyła licencję na całą opowieść i subskrybenci mogą zapoznać się ze wszystkimi odcinkami oraz dwoma filmami.

Netflix zapewnił nam bardzo mocny czerwiec, a już teraz możemy mieć pewność, że także w lipcu nie będziemy się nudzić. Platforma dba o ciekawe seriale oraz filmy, które w ostatnich miesiącach systematycznie wpadają na serwery.

Netflix zaoferuje w lipcu mocne hity

Neon Genesis Evangelion – białym krukiem anime

Premiera „Neon Genesis Evangelion” odbyła się w 1995 roku i anime rozkochało w sobie widzów z całego świata. Oczywiście na początku nie każdy mógł cieszyć się tą opowieścią, jednak dzięki wydaniom na płytach systematycznie powiększało się grono ogromnych entuzjastów tej historii. Problemem w tym wypadku była dystrybucja, ponieważ wydawcy zazwyczaj decydowali się na bardzo limitowaną liczbę pudełek.

Dopiero Netflix zdecydował się przejąć prawa do „Neon Genesis Evangelion” i od dzisiaj widzowie z całego świata otrzymają szansę zobaczenia tej wyjątkowej serii. Platforma jest pierwszą streamingową usługą, która oferuje dostęp do pełnej historii.

Neon Genesis

Neon Genesis Evangelion – historia zachwalana przez wszystkich

Akcja „Neon Genesis Evangelion” przenosi widzów do 2015 roku, czyli dokładnie 15 lat po katastrofie nazwanej „Second Impact”. Na naszej planecie pojawił się potężny meteor, który wybił połowę populacji Ziemi i jednocześnie zakrzywił jej oś obrotu. To był jednak dopiero początek problemów, ponieważ we wspomnianych czasach Tokio-3 (zmilitaryzowane miasto na obrzeżach Japonii) zostało zaatakowane przez postacie zwane Aniołami. Ludzie nie mogą walczyć z tymi postaciami na normalnych zasadach, więc decydują się na wykorzystanie mechów.

Brzmi bardzo standardowo? Wszystkie opisy „Neon Genesis Evangelion” są podobne i nie zapowiadają hitu, jednak Hideaki Anno zdołał przygotować wydarzenia, które w ciekawy sposób przedstawiają bohaterów. To właśnie pokazanie twarzy postaci sprawiło, że widzowie z kolejnych krajów zakochali się w tym anime.

Neon Genesis Evangelion – co nam oferuje Netflix?

Netflix już w marcu zapowiedział prezentację całego „Neon Genesis Evangelion”. Widzowie od dzisiaj mają dostęp do 26 odcinków anime, a jednocześnie mogą zapoznać się z dwoma filmami: „Death & Rebirth” i „The End of Evangelion”.

W przypadku „Death & Rebirth” otrzymujemy dostęp skondensowanego anime, a „The End of Evangelion” jest nową końcówką, która miała zadowolić niektórych fanów.

Polecamy:

Tagi: Neon Genesis Neon Genesis Evangelion Netflix premiera

Nie przegap