Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.06.2019 13:48
Monster Hunter Frontier Z
619V

Życie Monster Hunter Frontier Z się kończy

Serwery Monster Hunter Frontier Z zostaną wyłączone pod koniec tego roku. Capcom skupi się na rozwoju nowych odsłon serii.

Monster Hunter Frontier Z zaczynało żywot 12 lat temu jako Monster Hunter Frontier Online w wersji na PC. W późniejszym czasie doczekaliśmy się wersji na PlayStation 3, później portu na Vitę i na PlayStation już z dopiskiem Frontier Z.

Monster Hunter World: Iceborne z betą na PS4. Do zabawy nie trzeba posiadać podstawowej wersji gry

Przez lata gra była aktualizowana o nową zawartość i cieszyła się sporą popularnością, zwłaszcza na konsolach Sony, które pozbawione zostały tej serii, gdy Capcom uciekł na Wii, 3DS-a i WiiU. Jednak wszystko, co dobre, musi się skończyć.

Capcom zapowiedział wyłączenie serwerów gry, które zaplanowano na 18 grudnia tego roku. Decyzja została podjęta po długiej analizie kosztów. Wydawcy wyszło, że koszt utrzymania małej bazy użytkowników nie jest adekwatny, do zysków, jakie firma czerpie z tej produkcji.

Wydarzenia wewnątrz gry, które wcześniej zaplanowano będą odbywać się normalnie, aż do wyłączenia serwerów. Sam Capcom swoją uwagę skieruje na najnowsze odsłony serii, w tym nadchodzące Monster Hunter World: Iceborne Master Edition.

Tagi: Capcom Monster Hunter Frontier Z

Nie przegap