Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2019 11:36
Miami w PSX Extreme
380V

PSX Extreme: Miami - seks, dragi, słoneczne plaże i gry wideo

Miami to piękne miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, które w swoim czasie było często wykorzystywane w grach. SoQ postanowił przyjrzeć się okolicom i w najnowszym numerze PSX Extreme opowiada o urokach najludniejszego hrabstwa Florydy.

Miami ugościło graczy wielokrotnie, a pewnie jeszcze wielu deweloperów planuje przygotowanie kolejnych przygód w tym niebiańskim mieście. Dlaczego twórcy tak chętnie wrzucają bohaterów swoich tytułów do tego miasta? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym numerze PSX Extreme.

PSX Extreme 262 już w sprzedaży

SoQ postanowił sprawdzić skąd wzięła się ta wielka miłość Miami, ponieważ wielu twórców umiejscowiło akcje produkcji w tym mieście lub przynajmniej bardzo mocno inspirowali się amerykańskimi terenami.

Z jednej strony port przyjmujący rocznie najwięcej prywatnych rejsów na świecie i śródmieście będące jednym z głównych skupisk banków w USA. Z drugiej – burzowy klimat, spustoszenia dokonane przez huragan Andrew, wojny narkotykowe. Z taką przeszłością Miami przyciągało uwagę twórców gier traktujących głównie o przestępczości.

Powyższymi słowami tekst zapowiada SoQ, który zbadał każdy zakątek Miami – dziennikarz wspomina o Vice City, kokainowym haju, pewnych kowbojach, wielkich marzeniach związanych z Falloutem oraz dwóch gniewnych policjantach.

Jesteście zainteresowani publikacją? Zapraszamy po aktualny PSX Extreme! W miesięczniku znajdziecie także tonę ciekawych recenzji, czy też dwa tematy numeru: „Granie w wirtualu” oraz „Polskie gry”.

Tagi: miami psx extreme soq

Nie przegap