Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2019 10:31
Twin Mirror bohaterowie
468V

Twin Mirror omija Japonię. Wydawca odwołał premierę

Bandai Namco nie zamierza wydawać Twin Mirror w Kraju Samurajów. Wydawca z rezygnował z prężnego i mocnego rynku z „różnych powodów”. Jest to ciekawa sytuacja pokazująca, że nie każda gra ma rację bytu na całym świecie.

Twin Mirror nadal nie ma ostatecznej daty premiery. Gra miała trafić na rynek pod koniec 2019 roku, ale autorzy postanowili dopracować historię i wrzucić ją na rynek dopiero w przyszłym roku. Wkrótce powinniśmy poznać finalne konkrety.

Twin Mirror opóźnione

Za Twin Mirrorodpowiada Dontnod Entertainment, które natomiast chętnie współpracuje z Bandai Namco, ale japoński wydawca nie zamierza wrzucić gry na swój rynek. Premiera była zaplanowana, jednak firma postanowiła zrezygnować z Japonii.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że debiut został odwołany z „różnych powodów” - jednym jest na pewno słaba sprzedaż poprzednich gier Dontnod Entertainment. Life is Strange osiągnęło w Japonii zaledwie 11500 egzemplarzy.

W Sieci pojawiają się także głosy, według których Bandai Namco zmieniło plany, ponieważ Twin Mirror ma poruszać tematykę źle odbieraną w Kraju Kwitnącej Wiśni – gra według ostatnich informacji może przedstawiać chorobę psychiczną bohatera, który zabił ze względu na swój zły stan zdrowia. 

Więcej o grach Dontnod Entertainment:

 

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-06-18-twin-mirror-japanese-release-cancelled

Tagi: Bandai Namco Dontnod Entertainment Twin Mirror