Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2019 08:45
Film Gears of War
698V

Film Gears of War zaprezentuje alternatywną rzeczywistość. Twórcy otrzymają dużą wolność

The Coalition nie zamierza narzucać twórcom filmu sztywnych reguł dotyczących ekranizacji uniwersum Gears of War. Autorzy otrzymają dużą wolność i właśnie z tego powodu opowieść z dużego ekranu zostanie umiejscowiona w alternatywnej rzeczywistości.

Gears of War to jedno z growych IP, które idealnie nadaje się na przeniesienie na duży ekran. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Microsoft, który małymi krokami przygotowuje się do zaprezentowania graczom odpowiedniej historii. W sprawie filmu wypowiedział się Rod Fergusson.

PlayStation 5 i Project Scarlett - czy firmy znów dopłacą do konsol

Szef The Coalition – studia zajmującego się rozwojem serii Gears of War – jest przekonany, że w przypadku tego projektu nie możemy mówić o bezpośrednim nawiązaniu do gier:

„Aby film odniósł sukces, musi to być na początku dobry film, a później film z Gearsów. Dogadaliśmy się w jednym – film powinien być umiejscowiony w alternatywnej rzeczywistości. Nie powinien być zależny od historii gier, ani nie powinien wpływać na opowieści z gier.”

Koncepcja może wydawać się zaskakująca, ponieważ często autorzy próbują połączyć różne światy, ale Fergusson zauważa jedno – to zabija kreatywność. Jeśli reżyser i scenarzyści otrzymują 700-stronicowe zasady „co możecie zrobić i czego musicie unikać” to są zmuszeni do wyrzeczeń, przez które ich praca nie może zaprezentować odpowiedniego poziomu.

Fergusson także musiał przygotować taką listę, ale twórca Gears of War zapisał zaledwie 2 strony zaleceń i czego trzeba unikać. Zdaniem Kanadyjczyka w tym wypadku najważniejsza jest wolność, ponieważ dzięki niej mogą narodzić się ciekawe pomysły.

Pierwsza wzmianka o filmie Gears of War pochodzi z 2016 roku. F. Scott Frazier (Collide, xXx: Return of Xander Cage) podobno od listopada ubiegłego roku przygotowuje scenariusz i choć aktualnie nie odbyły się żadne castingi, to Dave Bautista chciałby wystąpić w roli Marcusa Fenixa – jest to jego wymarzona rola.

Polecamy:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/06/17/the-gears-of-war-movie-is-set-in-an-alternate-reality-ign-first

Tagi: film film gears of war gears of war gow

Nie przegap