Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.06.2019 19:06
Yooka-Laylee and the Impossible Lair na banerze
321V

Yooka-Laylee and the Impossible Lair nie będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniczki

Yooka-Laylee and the Impossible Lair to kolejna przygoda w cudownym, bajkowym świecie. Okazuje się jednak, że nie będzie ona bezpośrednim sequelem. 

Zaledwie kilka dni temu, ku uciesze fanów Yooka-Laylee, twórcy zapowiedzieli kolejną grę w uniwersum. Ma ona zadebiutować jeszcze w tym roku. Twórcy postanowili zdradzić nieco szczegółów odnośnie do nadchodzącego tytułu. 

Yooka-Laylee and the Impossible Lair zapowiedziane. Platformówka 2,5D na zwiastunie

Przy okazji zapowiedzenia gry, studio Playtonic wrzuciło na swoją stronę sekcję FAQ, która zdradza trochę szczegółów na temat Yooka-Laylee and the Impossible Lair.

Wydania

Głównym tematem w panelu FAQ są oczywiście kwestie wydawnicze. Choć platformy, na które wydana zostanie gra, nie były tajemnicą już od początku, to jednak ujawniono kwestie fizycznych wydań:

Yooka-Laylee and the Impossible Lair pojawi się cyfrowo na Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 oraz PC. Do sklepów trafią także pudełkowe wersje gry na konsole. Już niedługo więcej szczegółów!

Twórcy uspokoili także, że fizyczne wydanie gry na Nintendo Switcha będzie ogólnodostępne już od dnia premiery. Co więcej, wersje na wszystkie urządzenia zadebiutują w tym samym czasie. Tak, aby żadna grupa graczy nie czuła się pokrzywdzona. 

Yooka-Laylee and the Impossible Liar gameplay

Sequel? Nie!

Najciekawszym elementem udostępnionej sekcji była zdecydowanie odpowiedź na pytanie o to, czy gra będzie sequelem Yooka-Laylee. Twórcy wypowiedzieli się bardzo szczegółowo

Nie, Yooka-Laylee and the Impossible Lair nie jest bezpośrednią kontynuacją. Mamy wiele planów, jeśli chodzi o przyszłość uniwersum Yooka-Laylee. Chcemy jednak mieć do każdego z nich świeże podejście, aby każda gra dała nam możliwość implementacji nowych mechanik i rozgrywki, która nie będzie ograniczona przez to, co było wcześniej. 

Choć niektórym może się to nie podobać, to jednak należy podkreślić, że Yooka-Laylee jest typem gry, w której fabuła nie odgrywa fundamentalnej roli. Jest zaledwie tłem dla świetnej rozrywki. 

Premiera i więcej szczegółów

Odpowiedź na pytanie o datę premiery może zdecydowanie napawać optymizmem: 

Jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej wcześniej, że się spodziewacie! Możecie być na bieżąco, obserwując ogłoszenia na naszym Facebooku oraz Twitterze.

Choć nie jest to dokładna data, to drugi człon pierwszego zdania daje nadzieję, że premiera gry to kwestia najbliższych miesięcy. 

" href="https://youtu.be/_FD0cfb84g0" target="_blank" title="Share link">

Studio zostało zapytane także o obecność Yooka-Laylee and the Impossible Lair na E3 2019. Tak, jak przy poprzednim pytaniu, tak i tutaj odpowiedź jest bardzo pozytywna. Choć nie padła ona wprost, to jednak można ją łatwo wywnioskować: 

Powiedzmy, że więcej informacji pojawi się podczas trwania E3, więc bądźcie cierpliwi i spokojnie wyczekujcie kolejnych informacji o nowych przygodach Yooka i Laylee!

Na ten moment to wszystkie informacje na temat gry, które dano nam poznać, choć chyba nikt nie wierzy w to, że kolejnych nie otrzymamy już w najbliższych dniach. O wszystkim będziemy Was oczywiście informować na bieżąco

Warto przeczytać także:

Tagi: e3 Playtonic Yooka-Laylee Yooka-Laylee and the Impossible Lair