Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.06.2019 17:40
The Wonderful 101 na Nintendo Switch
497V

The Wonderful 101 na Nintendo Switch? Twórcy proszą o cierpliwość

The Wonderful 101 to gra akcji z Wii U, która premierę miała prawie 6 lat temu. Fani liczą jednak, że dostanie ona drugie życie na Nintendo Switch. 

Dyrektor PlatinumGames zdradził w lutym bieżącego roku, że marzy o przeniesieniu The Wonderful 101 na Nintendo Switch. Na Wii U tytuł sprzedał się zdecydowanie poniżej oczekiwań, więc twórcy liczą, że sukces hybrydowej konsoli wpłynąłby na lepszy odbiór ich tytułu. 

Dyrektor PlatinumGames: Chciałbym przywrócić światu The Wonderful 101

Choć PlatinumGames jest mocno zapracowane, ponieważ pracują aktualnie nad Astral Chain oraz Babylon’s Fall (a mówi się także o Bayonetta 3), to wciąż jest szansa, że tworzą równolegle inne, mniej wymagające tytuły. 

Podczas BitSummit 7 Spirits, jeden z producentów pracujących w studiu, Atsushi Inaba, został zapytany przez Gematsu o są szanse na port The Wonderful 101. Jego odpowiedź była niejednoznaczna: 

Tak, myślę, że powiedziałem to wielokrotnie. I cieszę się, że to zrobiłem. Więc jeśli możecie być cierpliwi, to będzie świetnie!

Choć ciężko wyrokować, o jaką cierpliwość chodzi, to być może najbliższa prezentacja Nintendo, która odbędzie się już 11 czerwca podczas E3, przyniesie nam odpowiedź. Gra bez dwóch zdań mogłaby zdobyć nowe, szerokie grono fanów. 

Źródło: https://gamingbolt.com/the-wonderful-101-on-nintendo-switch-platinumgames-says-be-patient

Tagi: Nintendo platinum games The Wonderful 101

Nie przegap