Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.06.2019 16:09
Satisfactory najlepszą premierą w historii twórców Goat Simulator. Ponad 500 000 kopii na Epic Games Store
846V

Satisfactory najlepszą premierą w historii twórców Goat Simulator. Ponad 500 000 kopii na Epic Games Store

Ekipa Coffee Stain Studios znana jest przede wszystkim z jajcarskiego Goat Simulator, jednakże po latach błaznowania, firma postanowiła ruszyć z poważnym projektem. Jak się okazuje, ekskluzywność na Epic Games Store tylko grze pomogła!

Kilka tygodni temu deweloperzy z Coffee Stain Studios żartowali sobie na Twitterze, że ich gra ma ekstremalnie żenująco słabą sprzedaż i w kilka miesięcy od premiery w ramach "Wczesnego dostępu", na Epic Games Store grę zakupiło mniej niż 10 osób.

Ring of Elysium: Into the Wild. Futurystyczny Battle Royale wkracza w 4 sezon

Dziś jednak twórcy Satisfactory ogłosili realne wyniki sprzedaży swojego dzieła na cyfrowym sklepie Epic Games. Okazuje się, że na chwilę obecną ich tytuł o budowaniu fabryk, zaliczył najlepszy start w całej historii studia! Community Manager firmy powiedział, że w chwili nagrywania poniższego wideo liczba sprzedanych egzemplarzy Satisfactory wyniosła aż 507 374 kopie.

A trzeba dodać, że gatunek w jakim stworzyli tę produkcję jest bardzo niszowy i taki rezultat absolutnie przekroczył wszelkie oczekiwania studia - jego pracownicy wiedzieli bowiem, że wspomniana ekskluzywność dla Epic Games Store może być bardzo ryzykowna, lecz jak widać, taki ruch tylko pomógł firmie.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/satisfactory-has-sold-500k-copies-on-epic-games-store-is-coffee-stain-studios-most-successful-game-launch/

Tagi: Coffee Stain Studios Satisfactory

Nie przegap