Tytus Stobiński Tytus Stobiński 04.06.2019 14:20
umsoea
3067V

Minecraft upiększony nie do poznania. Path Tracing pokazuje pazur

Siłą Minecrafta nigdy nie była fotorealistyczna oprawa wizualna, jednak wielka piaskownica ściągnęła ogromną rzeszę fanów na całym świecie, a oni pochłonęli się nią na dobre. Nic więc dziwnego, że czasami trafi się ktoś, kto stara się również upiększyć swoją ulubioną produkcję. 

Twórca moda o ciekawie brzmiącej nazwie Umsoea pochwalił się wynikami, jakie uzyskał za sprawą zastosowania w grze technologii Path Tracing. Ostatnimi czasy, jej efekty mogliśmy oglądać w modyfikacjach do Grand Theft Auto V, oraz pierwszej części serii Crysis. Opiera się ona głównie na odbijaniu promieni świetlnych poprzez śledzenie ścieżek. Jej działanie zawdzięczamy systemowi Reshade, a ten nie wymaga nawet od nas posiadania karty graficznej z serii RTX.

Tryb fabularny Minecraft zniknie ze sklepów.

Autor unowocześnił budowle oraz roślinność widoczną w grze. Całość cechują refleksy, wyraźnie poprawiona ostrość i brak znanej z klasycznego Minecrafta pikselozy. Budynki odbijają światło, a flora prezentuje się zdecydowanie bardziej realistycznie. 

Modyfikacja jest dostępna pod tym adresem. W zamian za wsparcie finansowe na dalszą twórczość, autor dzieli się efektami swojej pracy. Cena to około 40zł.

Tak wygląda Minecraft Earth
Ogromna sprzedaż Minecrafta

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft

Nie przegap