Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 02.06.2019 10:52
Nioh 2. Wersja demo hula w 60 klatkach na sekundę
1234V

Nioh 2. Wersja demo hula w 60 klatkach na sekundę

Pierwsza odsłona Nioh była niemałym pozytywnym zaskoczeniem, dzięki czemu tytuł spotkał się ze świetnym odbiorem graczy. Nioh 2 ma szansę być jeszcze lepszy - zwłaszcza, że już w wersji alpha działa w 60 klatkach na sekundę. 

Druga odsłona Nioh była jedną z największych niespodzianek jakie zaserwowało nam PlayStation podczas zeszłorocznych targów E3 2018.

Minecraft: Tryb Fabularny również zniknie ze sklepów

Teraz gdy na horyzoncie widzimy już zarys aktualnej edycji wielkiego Expo, Team Ninja przygotowało szeroko dostępną wersję Alpha, w której to mogliśmy rozwalić kilku bossów, pozwiedzać nowe lokacje i sprawdzić w jakim stanie jest już gra.

Rzadko kiedy okazuje się, aby jakakolwiek produkcja w tak wczesnej fazie produkcji była w już tak dobrej kondycji technicznej jak Nioh 2. Póki co dzieło Japończyków oferuje nam 3 tryby graficzne - Akcji, Kinowy i Kinowy Zmienny. 

W pierwszym z nich tytuł za wszelką cenę stara się utrzymać płynne 60 klatek na sekundę i naprawdę mu się to udaje - poza drobnymi spadkami o 1-2 klatki na obu konsolach, całość trzyma wysoki poziom. Niestety cierpi na tym na razie rozdzielczość, jaką ustawiono na 720p na PS4 i 1080p na Prosiaku.

Kinowe tryby zaś blokują maksymalny frame-rate na 30 klatkach i wyciągają znacznie lepszą rozdzielczość poddawaną dynamicznym zmianom - na PS4 Pro jest to około 1800p. 

Warto zerknąć:

Źródło: YouTube

Tagi: digital foundry Koei Tecmo Nioh 2 Team Ninja