Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.05.2019 18:13
Metro Exodus
941V

Wydawca Metro Exodus o wynikach z Epic Games Store: „przekroczyły nasze oczekiwania”

THQ Nordic zdecydowało się usunąć Metro Exodus ze Steam i zaoferować produkcję wyłącznie w jednym cyfrowym sklepie na PC. Pomimo negatywnych opinii, gra podobno zanotowała świetny wynik... Chociaż pierwsze sygnały nie były tak pozytywne.

Metro Exodus zostało docenione przez graczy na konsolach. Tytuł zaliczył najlepszy start w historii serii i początkowo wydawca chciał dosłownie przemilczeć rezultat wersji na PC. Po nagłośnieniu sprawy opublikowano dodatkowe oświadczenie.

Metro Exodus najlepiej sprzedaje się na konsolach. Wyniki na EGS "trzeba przemilczeć"

Lars Wingefors, szef THQ Nordic, na początku nie ukrywał, że zainteresowanie Metro Exodus w Epic Games Store było słabe. Dopiero po pojawieniu się serii nieprzychylnych komentarzy, zdecydowano się na dodatkowe oświadczenie.

"Epic Games Store w ostatnim kwartale przekroczył nasze oczekiwania pod względem sprzedaży zarówno liczby sztuk Metro Exodus, jak i Satisfactory. Epic Games Store jest w rzeczywistości wiodącą platformą cyfrową grupy pod względem przychodów ze sprzedaży jednostek w kwartale kończącym się w marcu”

Najwidoczniej ostatnia wypowiedź nie została dobrze odebrana przez partnerów z Epic Games, więc warto było dopowiedzieć kilka słów. Jednocześnie Wingefors podkreślił, że Metro Exodus zanotowało świetny start na konsolach w cyfrowej oraz fizycznej dystrybucji – właśnie na tych danych oparto ostatnie informacje dotyczące sprzedaży.

Więcej o serii Metro:

Źródło: https://gamingbolt.com/metro-exodus-sales-on-epic-games-store-exceeded-our-expectations-thq-nordic-ceo

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus

Nie przegap