Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.05.2019 17:04
SEGA logo
680V

SEGA chce robić więcej gier dla zachodnich graczy

SEGA zdradziła w swoim panelu Q&A dla inwestorów, że planują znacznie rozszerzyć segment gier online. Deweloperzy chcą też trafiać do graczy poza Japonią. 

Nie tak dawno SEGA wydała Q&A dla inwestorów. Dokument mówi o wielu sprawach związanych z firmą. Jednak dla graczy, najważniejszym elementem w ów panelu jest informacja, która bezpośrednio dotyczy branży cyfrowej rozrywki. 

SEGA Genesis Mini prezentuje nowe gry. Retro konsola rośnie

Wygląda na to, że może to być najgłośniejszy rok dla SEGI w Europie od wielu lat. Firma zapewnia, że chcą dotrzeć do zagranicznych odbiorców jak nigdy wcześniej.

Ekspansja na Zachód

Zgodnie z tłumaczeniem Siliconery, SEGA jest chętna tworzyć więcej gier dla graczy poza Krajem Kwitnącej Wiśni. Firma przedstawiła swoje plany na nadchodzący rok fiskalny, w których zawarto zwiększenie kosztów badań i rozwoju. Przyczynę takich działań wyjaśniono dość jasno: 

Powodem, dla którego zwiększyliśmy kwoty przeznaczone na badania i rozwój w nadchodzącym roku fiskalnym, który zakończy się w marcu 2020 roku, jest to, że planujemy udostępnić wiele nowych gier konsolowych (fizycznych). Chcemy zainwestować więcej w gry online na zachodzie. Nasze studio z Anglii, The Creative Assembly, zatrudniało w 2005 roku zaledwie 50 pracowników. Od tamtego czasu stało się jednym z największych studiów gier w historii tego kraju. 

Oświadczenie powinno ucieszyć znaczną część społeczności graczy. Branżowi giganci wydali już mnóstwo znakomitych tytułów, a ich starsze gry obrosły mianem kultowych. 

Nowe MMORPG

Chęć docierania do nowych odbiorców na zachodzie nie jest jednak jedyną przyczyną wzrostu kosztów rozwoju firmy. Jak możemy przeczytać w rzeczonym panelu Q&A, SEGA planuje najprawdopodobniej wydanie nowej gry z gatunku MMORPG w Japonii

Ważne jest, aby osiągać wyniki w dziedzinie gier, więc zwiększyliśmy nasze inwestycje w istniejące IP oraz nowe projekty. Podobnie jak w przypadku gier MMORPG na komputerach, zwiększyliśmy nasze inwestycje w tym segmencie, ponieważ mamy w planach stworzenie czegoś dla Japonii, z budżetem opiewającym na miliardy jenów.

Nowy projekt, choć nie dotyczy mieszkańców naszego kraju, wydaje się bardzo ciekawy. Ich inny tytuł, Phantasy Star 2, jest aktywny już 7. rok. Wydaje się jednak, że oświadczenie nie było związane z ów tytułem, a odnosiło się do zupełnie nowego projektu. 

Podsumowując

Wygląda na to, że SEGA skupi się w nadchodzącym roku na odbiorcach poza Japonią bardziej, niż miało to miejsce wcześniej. Nie może dziwić wspomnienie o The Creative Assembly, które odpowiada za Total War: Three Kingdoms. Premiera gry już za 4 dni, a trzeba nadmienić, że zbiera zasłużone, wysokie oceny. Zapraszam do recenzji Musiola, który świetnie przedstawił co wpływa, na tak pozytywny odbiór tytułu. 

Jedno jest pewne, jeśli zapewnienia pracowników się potwierdzą, to będzie głośny rok ze strony japońskiej firmy. Pozostaje czekać na więcej informacji i wyglądać zapowiedzi głośnych gier, kierowanych także do graczy zachodnich. 

Warto zajrzeć:

Źródło: https://mp1st.com/news/sega-wishes-online-games-western-gamers

Tagi: