SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.05.2019 14:48
Minecraft rekord
510V

Minecraft sprzedał się już w liczbie ponad 176 milionów kopii

Z okazji 10-lecia Minecrafta twórcy podzielili się ciekawymi danymi sprzedażowymi dotyczącymi gry. Zaprezentowane wyniki robią oszałamiające wrażenie. 

Minecraft istnieje w świadomości graczy już od 10 lat. Gra wciąż się rozwija i choć przeszła w ręce Microsoftu, to dalej zachowała swoje kultowe fundamenty. Najnowsze dane odnośnie do rynkowej formy hitowej produkcji napawają optymizmem. 

Minecraft Earth to połączenie Minecrafta z Pokemon GO!

Wirtualne klocki

Wielu ludzi tłumacząc sukces gry stworzonej przez szwedzkiego programistę, Notcha, odwołuje się do zamiłowania do LEGO. Minecraft był od samego początku bardzo przystępny i niezwykle obszerny w kwestii możliwości, które oferował graczom. Dosłownie każdy - od najmłodszych, po tych najbardziej doświadczonych - mógł znaleźć w niej coś dla siebie.

Od jej stworzenia, gra uległa dużym zmianom, ale wciąż przyciąga nowych fanów, a starych zachęca do systematycznego odświeżania jej i powracania do świata, którego największym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Jeśli jesteście ciekawi, jak na początku wyglądała gra, to warto sprawdzić jej darmową wersję w przeglądarce

Ogromny sukces sprzedażowy

Od momentu powstania Minecraft sprzedał się w ponad 176 milionach egzemplarzy na całym świecie. Za wysokim wynikiem niewątpliwie stoi dostępność gry, która wydana została na zdecydowaną większość platform funkcjonujących w ostatniej dekadzie.

Nie zmienia to jednak faktu, że liczba robi ogromne wrażenie, a warto nadmienić, że sama wersja na PC sprzedała się w ponad 30 milionach kopii. Wynik, którego mogą pozazdrościć wszystkie inne gry na komputery osobiste. 

Jak donosi portal DualShockers, Minecraft jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą spośród tych, których dane są ogólnodostępne. Mowa oczywiście o pojedynczym tytule, bo biorąc pod uwagę sumę wszystkich edycji Tetrisa, legendarna gra nie będzie miała sobie równych. 

Przyszłość Minecrafta

Choć ciężko wysnuć jakiekolwiek odważniejsze spekulacje to wątpliwości nie podlega fakt, że gra będzie dalej aktualizowana. Microsoft bardzo troszczy się o swój gorący kąsek i stale wydaje nowe aktualizacje. Co ważne - słuchając przy tym próśb i oczekiwań graczy. 

Wydaje się także, że nadchodzące, pełne uaktualnienia będą wydawane rzadziej, niż miało to miejsce wcześniej. Formuła dwóch poprzednich (Aquatic Update oraz Village & Pillage Update) została przyjęta przez fanów bardzo pozytywnie. Obie wyszły w większych odstępach czasu, ale ich zawartość zrobiła niemałe wrażenie na graczach.

Druga z nich wyszła zaledwie w zeszłym miesiącu, więc na kolejną (podnoszącą Minecraft do wersji 1.15) przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Warto przeczytać także: 

Microsoft odsuwa twórce Minecrafta. Notch nie został zaproszony na imprezę z okazji 10-lecia gry

Minecraft najlepiej sprzedającą się grą w historii PC. Cały czas ogromna popularność

Minecraft. Microsoft przeznaczy 90 000 dolarów na cele charytatywne

Film Minecraft ma datę premiery. Znamy szczegóły historii

Minecraft Earth to połączenie Minecrafta z Pokemon GO!

Źródło: https://www.dualshockers.com/minecraft-176-million-copies-sold/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft