Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.05.2019 09:30
Project Prelude Rune art
671V

Project Prelude Rune skasowane. Studio Istolia zamknięte

Project Prelude Rune zostało skasowane. Nowa gra twórcy kilku gier z serii Tales of... miała trafić na rynek w przyszłym roku.

Project Prelude Rune pokazano pierwszy raz na konferencji Sony podczas zeszłorocznych targów Tokyo Game Show. Square zatrudniło Hideo Babę, odpowiedzialnego za kilka gier z serii Tales of..., stworzył mu studio i pozwoliło pracować nad zupełnie nową marką.

NieR: Automata. Sprzedano już ponad 4 mln kopii. Nowy zwiastun celebruje wynik

Kilka miesięcy później Baba odszedł ze Square Enix, ale wydawało się, że Project Prelude Rune jest bezpieczne i pozostali pracownicy Studia Istolia będą mogli pracować w spokoju nad nową marką. Tym bardziej że Square kilkukrotnie zastrzegało, że nowe marki to ich priorytet.

Wczoraj jednak gra zniknęła z oficjalnej strony Square, raport fiskalny nie wspomniał o tym tytule, więc niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy Project Prelude Rune jeszcze żyje. Okazało się, że nie. Square Enix potwierdziło USGamerowi, że gra została skasowana.

Studio Istolia zostało rozwiązane, a część pracowników została przeniesiona do innych projektów wewnątrz firmy. Sam tytuł doczekał się tylko jednego zwiastuna.

 

Tagi: