Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2019 12:58
Pixel Heaven 2019
661V

Pixel Heaven Games Festival & More nadciąga! Szykujcie się na grom atrakcji

W dniach 17-19 maja odbędzie się wielkie święto dla fanów gier niezależnych. Pixel Heaven Games Festival & More to jedno z największych w Europie, corocznych wydarzeń poświęconych naszej branży i zainteresowani muszą przygotować się na tonę atrakcji. Poznajcie szczegóły imprezy.

Sympatycy elektronicznej rozgrywki oraz gier niezależnych muszą w dniach 17-19 maja pojawić się w warszawskiej Starej Zajezdni Autobusowej na ul. Włościańskiej 52. To właśnie w tych dniach odbędzie się oczekiwany od dawna Pixel Heaven Games Festival & More i organizatorzy przedstawili atrakcje przygotowane dla wszystkich graczy.

Pixel Heaven: goście!

Pixel Heaven słynie z odwiedzin wybitnych twórców gier i nie inaczej będzie w tym roku. Na festiwalu pojawią się między innymi:

 • David Fox, filar legendarnego Lucasfilm Games, twórca takich tytułów jak Rescue on Fractalus!, Labyrinth, Zak McKracken and the Alien Mindbenders, współautor Maniac Mansion czy Indiana Jones and the Last Crusade. Po raz pierwszy w Polsce!
 • David Pleasance, wieloletni szef Commodore UK, jedynej filii koncernu, która w momencie jego upadku przynosiła zyski.
 • Gary Bracey, filar firmy Ocean, jednego z najpotężniejszych wydawców gier na komputery 8 i 16 bit.
 • Hubert Chardot, francuski pisarz i producent gier wideo, odpowiedzialny m.in. za scenariusze pierwszych trzech części Alone in the Dark, Prisoner of Ice, The Devil Inside.
 • Simon Butler, jeden z weteranów brytyjskiej sceny gier wideo, twórca m.in. Platoon, Total Recall, N.O.M.A.D., Batman the Adventure, Miami Vice czy adaptacji North & South i Sim City na ZX Spectrum.
 • Mike Clarke, twórca muzyki do takich amigowych gier jak The Last Ninja 2, Armour Geddon 2, Brian The Lion czy Wiz 'n' Liz.
 • Andrew Hewson, założyciel Hewson Consultants, firmy wydającej gry na komputery 8-bitowe w latach 80. ubiegłego wieku.
 • Nie zabraknie też stałych bywalców festiwali, między innymi Jona Hare’a (d. Sensible Software).

Szczegóły w programie festiwalu

Pixel Heaven: Tadeusz Baranowski!

W niedzielę o godz. 13 scenarzysta i twórca kultowych komiksów (m. in. Orient Men, Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko, Antresolka profesorka Nerwosolka czy Podróż smokiem Diplodokiem), ilustrator, grafik, twórca reklam, a także malarz awangardowy, porozmawia o sztuce i życiu z Michałem "Śledziem" Śledzińskim.

Pixel Heaven: polskie sławy!

 • Aleksy Uchański rozmawiający z Michałem Nowakowskim, członkiem zarządu CD Projekt i wieloletnim redaktorem polskich magazynów o grach? Sobota, godz. 11:30.
 • Marcin M. Drews wypytujący Adriana Chmielarza o projekcie Witchfire i ogólnie branży gier? Sobota, godz. 18:00.
 • Wojciech Pazdur o nowym projekcie Farm 51, Chernobylite? Sobota, godz. 19:20.
 • Tadeusz Zieliński, Radek Nałęcz, Emil Leszczyński, Tomek Kreczmar i Michał “Krooger” Cichy o starych i nowych programach o grach? Niedziela, godz. 14:00.

A i to nie koniec! Szczegóły w programie festiwalu.

Pixel Heaven: wielki powrót Resetu!

Specjalnie z okazji Festiwalu Niezależnych Gier Wideo Pixel Heaven 2019 raz jeszcze postanowiła spotkać się po latach redakcja magazynu “Reset” – jednego z „Wielkiej Piątki” pierwszych polskich czasopism poświęconych grom wideo! Efektem tego będzie specjalny, jednorazowy numer czasopisma, który ukaże się podczas Festiwalu. Otrzyma go GRATIS każdy posiadacz karty wstępu SUPPORTER.

Na Pixel Heaven dojdzie też do spotkania dawnej redakcji tego cyberniekulturalnego magazynu! Porozmawiamy o dawnych czasach i o tym, czym wyróżniał się RESET na tle innych czasopism growych z tego okresu.

Pixel Heaven: Pixel Expo!

W części wystawowej swoje gry zaprezentują twórcy wyłonieni przez jury Pixel Awards Europe 2019, a także inni Wystawcy i Sponsorzy Pixel Heaven 2019. Pixel Expo stanowi doskonałą okazję do przybicia piątki twórcom gier, poznania najnowszej oferty wydawców komiksów i gier planszowych oraz wymiany doświadczeń i nawiązywania znajomości – zarówno tych prywatnych jak i biznesowych.

Pixel Heaven: Pixel Connect i Pixel Awards Europe 2019!

W ramach Indie Basement odbędą się: wystawa PIXEL EXPO, konferencja branżowa PIXEL CONNECT i konkurs na najlepsze gry niezależne prezentowane podczas Pixel Heaven – PIXEL AWARDS EUROPE 2019.

Odwiedzający będą mogli poznać się z twórcami na ich stoiskach, zagrać w gry i po prostu pogadać. Podczas PIXEL CONNECT porozmawiamy zarówno o kwestiach biznesowych, jak i trendach – zarówno w samym gamedevie, jak i otoczeniu konsumenckim wśród odbiorców gier, a w ramach PIXEL AWARDS EUROPE uhonorujemy najlepsze gry prezentowane podczas Pixel Heaven 2019.

Pixel Heaven: dużo, dużo więcej!

Nowe i stare gry, zatrzęsienie flipperów i maszyn arcade, planszówkowa Strefa bez Prądu przygotowana przez Grapla.pl, demoscenowe szaleństwo na Pixel Hell, a wszystko to w unikalnym klimacie majowego weekendu. Zapraszamy!

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: pixel heaven Pixel Heaven 2019