SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.05.2019 17:27
Nowy Matrix
4480V

Powstaje nowy Matrix. Siostry Wachowskie zaangażowane w projekt

O nowym filmie z serii "Matrix" pojawiały się już pogłoski w 2017 roku. Do teraz nie pojawiły się jednak na ten temat żadne konkrety. Wygląda jednak na to, że coś faktycznie jest na rzeczy.

Plotki o wskrzeszeniu marki Matrix, która była kultowa pod koniec lat 90. pojawiają się od kilku lat. Atmosferę postanowił teraz podgrzać Chad Stahelski, reżyser filmu "John Wick 3", który stwierdził w wywiadzie, że Lilly i Lana Wachowski (czyli dawni "bracia" Wachowscy po zmianie płci) są zaangażowani w nowy matrixowy projekt, który trafi do kin.

Gameplay i zapowiedź z Ghost Recon: Breakpoint

Chad Stahelski, który pracował wcześniej przy trzech odsłonach serii Matrix jako koordynator kaskaderskich popisów, powiedział, że tworzenie reboota Matrixa już się rozpoczęło.

"Jestem niesamowicie zadowolony, że siostry Wachowskie nie tylko tworzą Matrixa, ale z impetem rozszerzają formułę, którą wszyscy pokochaliśmy. Jeśli to będzie na poziomie ich poprzednich prac, wystarczyłby jeden krótki telefon, bym znów przyłączył się do tego przedsięwzięcia w wymiarze kaskaderskim. Zostawiłbym wszystko, by im pomóc" - powiedział Stahelski.

Reżyser Johna Wicka nie potwierdził niestety czy Wachowskie będą reżyserować nowy obraz. Możliwe, że wystąpią w roli producentek.

Jak wspominacie trylogię Matrix? Pierwszy film zdecydowanie był przełomowy w gatunku sci-fi, ale kolejnym obrazom brakowało już raczej tej siły przebicia i świeżości.

"Johny Wick 3" trafi do polskich kin już 17 maja 2019 r.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/new-matrix-movie-is-on-the-way-from-wachowskis-joh/1100-6466798/

Tagi: film kino matrix wachowski