Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.04.2019 12:31
steam logo miliard kont
573V

Steam ma już miliard kont. Kolejne rekordy pobite

Steam przekroczył próg miliarda zarejestrowanych kont. Valve może być bardziej niż zadowolone z rozwoju swojego sklepu, który mimo konkurencji ze strony Epica, nadal rośnie.

Gdy Valve uruchamiało Steama we wrześniu 2003 roku, większość graczy wyrażała się o firmie Gabe'a Newella w niepochlebny (delikatnie mówiąc) sposób. Kilkanaście lat później, gdy Epic próbuje podgryzać Valve, gracze stoją murem za Valve mimo ich grzeszków.

Anno 1800 najszybciej sprzedającą się odsłona w historii. Pomimo ominięcia Steam

Gdy w styczniu pochwalono się, że Steam posiada 90 milionów miesięcznie aktywnych użytkowników, a w szczytowym momencie w jednej chwili aktywne było 18,5 miliona, niektórzy zastanawiali się, ile tak dokładnie jest wszystkich kont na Steamie. Dzisiaj wiemy dzięki stronie SteamIDFinder.

Pojawiło się tam konto posiadające id, które wskazuje, że to konto numer miliard. Tym samym Steam przekroczył kolejny próg. Zasadnym pytaniem jest tutaj, ile z tych miliarda kont to boty lub konta zbanowane. Ile z tych kont, to konta porzucone przez graczy z jakiegoś powodu. Czy chociaż połowa z tego miliarda to konta, które w trakcie roku choć raz zalogowały się na Steama.

Niemniej, sam wynik robi wrażenie. Miliard zebrany w ciągu 16 lat. Valve na ten rok planuje spore zmiany na Steamie, więc aktywnie korzystający ze sklepu mają na co czekać.

 

Aktualizacja:

Źródło: https://techraptor.net/content/steam-reaches-one-billion-accounts

Tagi: pc steam valve