Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.04.2019 22:11
PS3 i PSP Naprawa
2001V

Sony zapowiada koniec napraw PlayStation 3 i PSP

Obecnie już chyba niewiele osób w razie awarii naprawiałoby swój egzemplarz PSP lub PS3 w autoryzowanym serwisie Sony. Gdyby jednak przyszedł wam taki pomysł do głowy, wiedzcie, że prawdopodobnie nic z tego nie wyjdzie.

Japoński oddział Sony zakomunikował, że autoryzowane serwisy Sony nie podejmą się już napraw PSP oraz PS3. Wszystko w związku z faktem, że skończyły się w magazynach zapasowe części do tych konsol.

Cyberpunk z premierą w listopadzie?

Komunikat dotyczy póki co tylko Japonii, ale można się spodziewać, że z podobną sytuacją mamy do czynienia w Europie i Ameryce Północnej - oficjalne serwisy po prostu odmówią naprawy PS3 i PSP w przypadku, gdy konieczna będzie wymiana części. Pozostaje nam zatem korzystanie z zewnętrznych serwisów lub po prostu kupienie innej konsoli z rynku wtórnego. To akurat nie powinno być trudne, bo "używek" w sprzedaży nie brakuje i nie powinno być z tym problemu w najbliższych latach.

Warto w tym miejscu przypomnieć o imponującej żywotności PSP, które debiutowało w 2004 roku w Japonii i przetrwało aż do grudnia 2014 roku w Europie. Vicie poszło wyraźnie gorzej - handheld Sony wytrzymał na rynku od końca 2011 do 2019 r. Trzeba jednak powiedzieć, że w ostatnich latach "kadencji" Vity sprzęt praktycznie został porzucony przez wydawców. Jedynie japońskie studia tworzyły jeszcze świeże tytuły na PS Vita.


Źródło: https://www.destructoid.com/japan-sets-an-end-date-for-early-psp-model-and-ps3-repairs-551136.phtml

Tagi: playstation 3 ps3 psp sony

Nie przegap