SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2019 12:08
Combo Gaming do gier AAA
1334V

Combo Gaming to nowa mobilna konsola. Polacy stworzą sprzęt, który pozwoli grać w gry AAA

Polacy nie gęsi swoją konsolę mobilną mają? W Sieci wylądowały pierwsze informacje dotyczące Combo Gaming, który pod względem założeń przypomina Smach Z. Poznajcie szczegóły.

Combo Gaming jest promowany wymownym „A new type of gaming experience for a new type of gamers”. Twórcy ze Szczecina chcą zapewnić graczom rozgrywkę w każdy tytuł na specjalnie przygotowanej konsoli mobilnej.

Smach Z idealnym sprzętem dla strategii? Gameplay ze StarCrafta 2 i Civilization 6

„Projekt, nad którym pracujemy ma na celu zbudowanie konsoli mobilnej, która umożliwi granie w każdym miejscu. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele komputerów i konsoli gamingowych, gracze grają na telefonach i tabletach, natomiast gry, które wymagają większej mocy obliczeniowej niezbyt dobrze zachowują się na telefonach i często są nieobecne na platformach mobilnych. Patrząc na rozwój gamingu widzimy, że użytkownicy oczekują bardziej zaawansowanych gier, mają ochotę przerzucić się na wyższy poziom, a to wymaga dobrej karty graficznej i lepszych ekranów. Wtedy mobilne urządzenia przestają być wystarczające”

Tak projekt zapowiedział Tomasz Parandyk, współtwórca Combo Gaming, który jest przekonany, że jego pomysł może trafić w gust wielu graczy. Jakub Martenka przekonuje, że jest to „nowy sposób grania”.

„To zupełnie nowy sposób grania, w którym gracze mogliby przemieszczać się, organizować spotkania, w których mogłaby brać udział większa liczba osób. Na jednej konsoli mogłoby grać wielu graczy i zniknęłoby ograniczenie miejscem, w którym znajduje się konsola. Jesteśmy w stanie dostarczyć produkt, który zapełniłby rynkową lukę i na nowo zdefiniowałby sposób grania”

Combo Gaming ma zapewnić podstawy stacjonarnego sprzętu, więc klienci po kupieniu sprzętu będą musieli dokupić gry, zainstalować produkcje, a następnie otrzymają szansę na zabawę w dowolnym momencie.

Aktualnie producenci ze Szczecina chcą pozyskać inwestora, jednak podkreślają, że model konsoli mobilnej został już stworzony – teraz niezbędne jest znalezienie firmy, która zdecyduje się zainwestować w maszynę:

„Rozpoznaliśmy rynek i wiemy, co jest nam potrzebne do realizacji przedsięwzięcia. Ze względu na fundusze najważniejsze jest teraz pozyskanie inwestora. Jest to projekt, który ma szansę zmienić rynek gamingowy w skali światowej, ale staramy się współpracować z firmami ze Szczecina i istnieć także na rynku lokalnym” – mówi Jakub Martenka, współtwórca Combo Gaming

Trudno aktualnie powiedzieć, jak Combo Gaming ma wyglądać, ale najwidoczniej Polacy chcą stworzyć konsolę, która pozwoli na rozgrywkę w ulubione tytuły w każdym miejscu.

grassu359, dzięki za link!

Źródło: https://wszczecinie.pl/aktualnosci,firma_ze_szczecina_podbije_swiat_zbudowalismy_konsole_mobilna_ktora_umozliwi_granie_w_kazdym_miejscu,id-31665.html

Tagi: combo gaming konsola konsola mobilna