Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 22.04.2019 13:51
disney przejmuje nexon
1367V

Nexon może zostać przejęty przez Disneya. Cena? Nawet 13 mld dolarów

Nie tylko Electronic Arts, Comcast i Amazon wyrażają zainteresowanie Nexonem. Do przejęcie firmy przymierza się także Disney. Koreańskie gazety donoszą, że odbyły się już pierwsze spotkania w tej sprawie, a cena za pakiet kontrolny może wynieść ponad 13 mld dolarów.

Jak informuje koreańska gazeta The Central Times, powołując się na "międzynarodową branżę bankową", prezes Nexon Jung-ju Kim i jego żona (razem posiadają ponad 98 proc. udziałów) spotkali się z "wysokim przedstawicielem" amerykańskiej korporacji. Koreańczycy zakładają, że Disney zapłaci za pakiet kontrolny 13,2 mld dolarów. Do spotkania miało dojść z ich inicjatywy.

Electronic Arts, Amazon i Comcast chcą kupić Nexona

Podobny obrót spraw nie powinien szczególnie dziwić. The Korea Herald zwraca uwaga na słowa Kima, który wypowiadał się ciepło o Disneyu już kilka lat temu. Chwalił jego praktyki biznesowe ("nie wyciąga pieniędzy od dzieci") i przeciwstawiał innym firmom, które "nienawidzą Nexonu".

Nexon, przypomnijmy, koncentruje się na grach sieciowych tworzonych z myślą o komputerach i urządzeniach przenośnych, jak popularne MapleStory. Oprócz tego odpowiada on także za tytuły innych wydawców na terenie Korei Południowej, np. Final Fantasy XIV czy Counter-Strike Online. W 2005 roku firma przeniosła swoją główną siedzibę z Seulu do Tokyo.

Źródło: http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20190417000561

Tagi: Disney nexon

Nie przegap