Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.04.2019 12:33
age of empires
728V

Age of Empires: Definitive Edition 2 bardzo blisko premiery. Kategoria wiekowa od ESRB

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział, że chce odświeżyć klasyczne odsłony marki Age of Empires. Po świetnym remasterze części pierwszej, przychodzi pora na sequel.

Dobre wieści dla fanów RTS-ów i klasycznych gier: ESRB w ostatnich dniach oceniło Age of Empires II: Definitive Edition pod względem kategorii wiekowej. Urząd zdradził tym samym, że projekt jest już praktycznie ukończony. Gry dostarczane do ESRB muszą znajdować się w finalnej formie, takiej jaka trafi do sklepów (a przynajmniej bez nowych scen, które mogą mieć wpływ na ocenę kategorii wiekowej gry).

Recenzja 1 odcinka ósmego sezonu Gry o Tron

Age of Empires II: Definitive Edition otrzymało kategorię wiekową "Teen" (odpowiednik PEGI 16).

Główną atrakcją w Age of Empires II: Definitive Edition będzie znacząco udoskonalona grafika względem pierwotnego wydania (nie tylko wygląd oddziałów i mapy, ale również interfejs).

Pojawiały się już pogłoski, że w pakiecie z Age of Empires II: Definitive Edition mają znaleźć się wszystkie wydane rozszerzenia. Microsoft tego jeszcze niestety nie potwierdził.

Poniżej, dla przypomnienia zwiastun Age of Empires II: HD Edition.

Póki co ESRB potwierdziło tylko wydanie gry na PC. Zapewne jednak doczekamy się również po kilku miesiącach wydania na XOne.

Źródło: https://www.gamewatcher.com/news/age-of-empires-ii-definitive-edition-rated-by-esrb

Tagi: age of empires game of thrones Gra o tron remaster

Nie przegap