Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2019 13:25
The Division 2 Faggot
1499V

The Division 2 z homofobicznym graffiti. Ubisoft przeprasza

Ubisoft wydał specjalne oświadczenie dotyczące grafiki znajdującej się w Tom Clancy's The Division 2. Graffiti posiadało wiadomość, którą dostrzegli gracze.

Francuska korporacja jest znana z przygotowania w swoich grach najróżniejszych Easter Eggów – ostatni zdradził plany przygotowania gry z serii Assassin's Creed w czasach Wikingów. Następnie wiadomość potwierdził dziennikarz Kotaku.

Tom Clancy odmienił Ubisoft, twierdzi prezes firmy

Najnowsze znalezisko nie ma już tak pozytywnego wydźwięku. Gracze dostrzegli w Tom Clancy's The Division 2 graffiti przedstawiające oficera do spraw bezpieczeństwa, który zajada się pączkiem. Nic w tym złego? Oczywiście, ale gdy przyjrzymy się oznace, możemy dostrzec słowo „FA6607”, które oczywiście jest uważane za homofobiczne określenie geja (faggot).

Grafika dość szybko została połączona z plakatem utworu „Police Story” od Black Flag, w której policjant trzyma w ustach broń, a obok pojawia się napis „Make Me Come Faggot!”. Trudno nie dostrzec odwołania, jednak sytuacja nie spodobała się niektórym graczom. Warto podkreślić, że w swoim czasie grafika przygotowana do wspomnianego utworu również wywołała sporo kontrowersji.

Ubisoft oczywiście szybko zareagował – wczorajsza łatka usunęła grafikę, a jednocześnie firma przeprosiła za sytuację:

„Przepraszamy, że ta grafika przeszła przez nasz system kontroli zawartości i obecnie zajmujemy się przeglądem zawartości, by w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom.”

The Division 2 graffiti homofobiczne

Źródło: https://www.kotaku.com.au/2019/04/ubisoft-rips-out-division-2-street-art-over-homophobic-slur/

Tagi: Tom Clancy's The Division 2 Ubisoft Ubisoft Massive

Nie przegap